theme switch

Transakcje oparte o Ethereum dogonią Visę w kilka lat

Vitalik Buterin to twórca i najbardziej znana osoba stojąca za projektem Ethereum. W niedawnym wywiadzie podczas konferencji Techcrunch, Vitalik odniósł się do zdolności transakcyjnej poszczególych kryptowalut, stwierdzając, że kwestią krótkiego czasu jest, aby Ethereum osiągnęła liczbę transakcji na sekundę podobną do obecnie realizowanych za pomocą kart kredytowych.

Twórca Ethereum podkreślił, że obecnie sieci transakcyjne krytpowalut są za wolne, aby móc je wykorzystywać do globalnych zastosowań mainstreamowych

Bitcoin przetwarza ok 3 transakcje na sekundę, Ethereum 5 transakcji. Dla porównania, w każdej sekundzie Uber realizuje 12 kursów. Zanim rozwiązania oparte na blockchain będą w stanie zastąpić Visę musi minąć kilka lat.

Vitalik zwrócił też uwagę, że znajdujemy się w bardzo ciekawym momencie, gdyż spora grupa ludzi już słyszała o bitcoinie, blockchain i rozwiązaniach na nim opartych, a jednocześnie nadal zdecydowana większość w ogóle o tej technologii nie słyszała. Kluczem do sukcesu ma być obecnie rozwijanie nowych aplikacji i zastosowań blockchain, tak aby dotrzeć właśnie do tych użytkowników, którzy poprzez nowe aplikacje zapoznają się z ideą technologii łańcucha bloków, która za nią stoi.

 

 

Powiązane

Bank ING chce umożliwić klientom przechowywanie kryptowalut.

Ethereum 2.0 - jakie zmiany zostaną wprowadzone w sieci tej kryptowaluty?

» więcej artykułów