theme switch

GameStop uruchamia swój własny rynek NFT oparty o ethereum

GameStop to amerykański sprzedawca gier wideo, elektroniki użytkowej i gadżetów do gier. Firma ma siedzibę w Grapevine w Teksasie i jest największym sprzedawcą gier wideo na świecie. Bardzo głośno dookoła firmy zrobiło się na początku ubiegłego roku, gdy zaledwie w ciągu dwóch tygodni akcje firmy wzrosły dziesięciokrotnie.

gamestop gamestop

Gamestop - wzrost cen akcji

Wszystko to wydarzyło się za sprawą tego, że użytkownicy Reddita, a dokładniej /r/wallstreetbets podjęli walkę z funduszami hedgingowymi, a głównie Melvin Capital, które grały pozycję krótką (ang. short) na ponad 120% wszystkich akcji spółki GameStop (GME). Pozycja krótka polega na tym, że „pożyczamy” od określonego brokera akcje spółki, sprzedajemy je, aby następnie (jeśli cena spadnie) odkupić je po niższej cenie, oddać do pożyczkodawcy, a różnicę, którą udało się zarobić zachować dla siebie. Problem pojawia się w chwili, gdy akcje nie spadają, a zaczynają piąć się do góry i to wykorzystali też początkowo użytkownicy /r/wallstreetbetsa następnie inwestorzy z całego świata, którzy przyłączyli się do „walki” z funduszami.

Uruchomienie rynku NFT

Platforma ta ma stanowić konkurencję dla takich pośredników jak Opensea czy Coinbase, które również świadczą możliwość handlu tokenami NFT. Na platformie znajduje się już kilkaset różnych kolekcji NFT, a obrót w ciągu pierwszego dnia doszedł do poziomu około 2 milionów dolarów. Wstępnie platforma ta miała zostać uruchomiona jeszcze w tamtym roku, jednak z czasem okazało się to niemożliwe i przeniesiono start na lipiec 2022. Dwa miesiące temu firma stworzyła protfel dla swoich użytkowników, który umożliwia przechowywanie tokenów NFT opartych o sieć ethereum oraz niektórych kryptowalut. Po wydarzeniach z ubiegłego roku zdecydowanie spółka zmieniła kurs, w którym zdecydowali się oni rozwijać. Jeszcze niedawno w sklepach stacjonarnych Gamestopu można było wypożyczać filmy na DVD, a dziś całkowicie poszli oni z duchem czasu i rozpoczęli podbój świata technologii blockchain i walut cyfrowych. Szacowany przychód dla firmy z pierwszego dnia działań platformy to około 45 tys. dolarów.

Powiązane

Spadek ceny bitcoina o 3000$ w kilka godzin - co go spowodowało?

Sezon na altcoiny ruszył! Ethereum zbliża się do szczytów na poziomie 1400 dolarów!

» więcej artykułów