theme switch

Giełda binance uruchamia dźwignię finansową

Giełda binance oferuje obecnie (w trybie beta) możliwość obrotu środkami przy pomocy dźwigni finansowej. Niestety opcja ta nie będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Największą grupą osób, która nie uzyska do niej dostępu, ze względu na regulacje prawne, są mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Zanim informacja ta stała się oficjalna kilku użytkownikom serwisu reddit udało się odkryć w interfejsie API, że giełda pracuje nad wprowadzeniem tej funkcji. Kilka godzin po upublicznieniu informacji na ten temat CEO giełdy - Changpeng Zhao oficjalnie odniósł się do niej podczas sesji AMA (ang. ask me anything).

Wydaje mi się, że większość ludzi widziało już zmiany w naszym interfejsie API dotyczące wprowadzenia dźwigni finansowej. Tak, pracujemy aktualnie nad tą funkcją i już niedługo zostanie ona oficjalnie wprowadzona w życie. Kilku naszych kluczowych klientów, dużych handlowców, pomoże nam w testowaniu tej opcji. Zawarliśmy z nimi umowę, że jeśli znajdą jakiś błąd w oprogramowaniu pomogą nam go naprawić. Funkcję dźwigni finansowej będziemy wprowadzać stopniowo.

Wykorzystanie dźwigni będzie dostępne na początku dla 5 kryptowalut takich jak: bitcoin, ethereum, ethereumX, binance coin oraz ripple.

Jak działa dźwignia finansowa (ang. margin trading)?

Na początku na giełdzie dostępna do wykorzystania będzie dźwignia na poziomie x2. Jeśli otwieramy pozycję wykorzystując  dźwignię x2 to giełda "pożycza" nam fundusze w wysokości dwukrotnie większej niż te, które aktualnie posiadamy. Mówiąc prościej jest to swojego rodzaju debet na naszym koncie giełdowym.

Przykładowo, jeśli założymy pozycję na poziomie 1000 dolarów pozwoli nam to niejako na nabycie kryptowalut o wartości 2000 dolarów, z których możemy wypracować dwukrotnie większy zysk. Jeśli nam się uda to wszystkie pieniądze, które zarobiliśmy trafiają na nasze konto, a "pożyczka" po zamknięciu pozycji wraca do giełdy.

Mechanizm ten działa w dwie strony. Jeśli otworzymy pozycję, która zaczyna tracić na wartości powoduje to, że tracimy nasze środki dwukrotnie szybciej niż miałoby to miejsce bez zastosowania dźwigni finansowej.

Przykładowo jeśli kupiliśmy kryptowalutę za 2000 dolarów i straci na wartości 50% to pozycja ulega likwidacji, ponieważ giełda nie może pozwolić na utratę pożyczonych nam środków i odbiera swój tysiąc dolarów, który pozostał. Gdy nowo utworzona pozycja zaczyna spadać najpierw tracimy środki z części zainwestowanej przez nas, a gdy one się wyczerpią giełda odbiera nam te, które zostały pożyczone, aby uniknąć potencjalnych strat.

W praktyce zastosowanie dźwigni x2 oznacza dwukrotnie większe zyski jeśli uda nam się zarobić lub minimalizuje margines strat o połowę.

Zmiany w kursie bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

 

Powiązane

Kurs bitcoina eksplodował. Co spowodowało tak duże wzrosty?

Bitcoin i kryptowaluty w Europie - badanie ING

» więcej artykułów