theme switch

Giełda binance uruchamia platformę pożyczkową.

Jak łatwo zauważyć technologia blockchain z czasem rozwija się w coraz większej części sektorów finansowych na całym świecie. Zdecentralizowane metody finansowania różnych projektów zyskują coraz większą popularność. Powoduje to wzrost zainteresowania kryptowalutami oraz inteligentnymi umowami przez osoby, które zostały wyłączone z obecnego systemu poprzez geograficzne, ekonomiczne czy finansowe bariery.

Uruchomienie platformy pożyczkowej binance.

W dniu 28 sierpnia giełda binance uruchomiła swoją platformę pożyczkową, która jest kolejnym ważnym etapem w jej rozwoju. Umożliwi ona użytkownikom giełdy zarabianie na odsetkach i powiększanie swoich kryptowalutowych zasobów poprzez pożyczanie ich na określonych warunkach. Pierwsza faza projektu rozpoczęła się wraz z 14-dniowymi pożyczkami kryptowalut takich jak binance coin (BNB), ethereum classic (ETC) oraz tether (USDT). W zależności od tego, którą kryptowalutę wybraliśmy możemy oczekiwać na różne stopy zwrotu.

Roczna stopa zwrotu wyniosłaby odpowiednio 15% dla BNB, 10% dla USDT oraz 7% dla ETC, a zyski wypłacane byłyby natychmiast po terminie zapadalności - pierwszy okres obliczeniowy kończy się 10 września. Opcje pożyczki oferowane są na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. W pierwszej "rundzie" pożyczek pula funduszy do dalszych pożyczek została zebrana w kilkanaście sekund, co pokazuje jak ogromne jest zainteresowanie tym projektem.

Jakie realne zwroty jesteśmy w stanie wygenerować?

Za 1 kupon w dniu wypłaty z pierwszej puli (czyli po określonym terminie - 14 dni) w przypadku binance coina otrzymamy 0.057534BNB. Więc w przypadku 10 kuponów o wartości 100BNB otrzymamy 0.57534 BNB.

W przypadku 100 USDT otrzymamy 0.383561 USDT, natomist za 1 ETC ilość ta wynosi 0.002685 ETC.

W przyłości giełda zastrzega sobie prawo do przeglądu stóp procentowych i ich potencjalnej modyfikacji w zależności od powodzenia aktualnych ofert. Lista produktów ma zostać również poszerzona o więcej kryptowalut, aby dać szersze możliwości inwestycyjne swoim użytkownikom.

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć jak wpłacić swoje środki na giełdę binance zalecamy przeczytanie naszego wcześniejszego poradnika.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powiązane

Czy największa giełda bitcoin BitFinex ma problemy z płynnością finansową?

W jaki sposób działają wyrocznie blockchainowe i czym one są?

» więcej artykułów