theme switch

Jak bezpiecznie przechowywać ethereum - dedykowany portfel MyEtherWallet.

Najpopularniejszym portfelem, który pozwala na przechowywanie i korzystanie z funkcjonalności kryptowaluty ethereum jest oficjalny portfel MyEtherWallet (MEW). Jest to w pełni darmowy portfel, zawierający otwarty kod źródłowy, który pozwala na wchodzenie w interakcje bezpośrednio z siecią blockchain tej kryptowaluty. W tym poradniku, krok po kroku pokażemy jak pobrać i stworzyć konto do kontrolowania naszych środków za jego pomocą.

Zaczynamy od wejścia na oficjalną stronę https://www.myetherwallet.com/ a następnie klikamy w okienko Create A New Wallet. Gdy to zrobimy wyskoczy nam kilka ważnych informacji na temat portfela, oraz działania sieci blockchain. Warto się z nimi zapoznać, a po ich przeczytaniu klikamy Next i przechodzimy dalej.

Pierwszym rekomendowanym przez twórców sposobem, jest założenie konta MEW za pośrednictwem telefonu. Jest to najbezpieczniejszy sposób, który gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa naszych środków. Istnieją też inne, mniej czasochłonne sposoby, ale będą one mniej bezpieczne, niż przedstawiony w tym poradniku.

Wybieramy więc określony system operacyjny w naszym telefonie i przechodzimy dalej.

Następnie instalujemy nasz portfel, wybieramy urządzenie na którym chcemy, aby go zainstalować i przechodzimy dalej. Po uruchomieniu ponownie naszego telefonu aplikacja rozpocznie instalować się automatycznie.

Po pobraniu i uruchomieniu aplikacji klikamy Create a free wallet.

Następnie pojawi się kilka wskazówek, których należy przestrzegać, gdy już założymy nasz nowy portfel. Dobrze jest się z nimi zapoznać i przestrzegać ich. Po przeczytaniu klikamy create a wallet.

Ustalamy kod PIN do portfela, który będzie trzeba wpisać, za każdym razem, gdy będziemy chcieli z niego korzystać, co zapewnia nam zwiększony poziom bezpieczeństwa. Nie powinniśmy go nikomu udostępniać ponieważ możemy stracić dostęp do naszych środków.

Po ustaleniu kodu wygeneruje się nasz portfel, który będzie połączony bezpośrednio z siecią blockchain ethereum i pozwoli nam na korzystanie z niej.

Po uruchomieniu skonfigurowanego już portfela i wejściu w zakładkę receive, wyświetli nam się nasz adres publiczny, który możemy udostępniać osobom, od których oczekujemy na przesłanie środków lub przesłać własne środki z giełdy na portfel.

Kolejnym ważnym krokiem, zanim na dobre rozpoczniemy korzystanie z naszego portfela jest zrobienie odpowiedniego back'upu. Po kliknięciu back up now pojawi się na naszym ekranie 24 słów (klucz mnemoniczny), które należy przepisać na kartkę papieru i ukryć. W razie gdybyśmy stracili dostęp do telefonu lub zmienili na inny tylko za pomocą tego klucza mnemonicznego będziemy w stanie odzyskać portfel. Bez tego klucza możemy już nigdy nie odzyskać naszych środków i przepadną one na zawsze, bez możliwości odzyskania ich.

Warto pamiętać, że w tym portfelu możemy trzymać wszystkie tokeny, które powstały na platformie ethereum, a więc są np. tokenami ERC-20.

Powiązane

W jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo kryptowalut, które przechowujemy?

Zainteresowanie tokenami NFT oraz Metaverse najmniejsze od kilku miesięcy

» więcej artykułów