theme switch

Kryptowaluta tether nie ma pełnego pokrycia w gotówce, giełda tuszuje straty.

Kryptowaluta tether (USDT) jest to jedna ze stabilnych walut cyfrowych (ang. stablecoins), o której więcej możesz przeczytać w tym artykule.

Biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku opublikowało raport w którym twierdzi, że giełda kryptograficzna bitfinex straciła 850 mln dolarów. Następnie wykorzystała fundusze, którymi dysponował operator stablecoina tether, aby potajemnie pokryć niedobór środków.

Prokurator generalny Letita James ujawniła, że jej biuro otrzymało pozew sądowy, w którym zarzuca się, że iFinex Inc. -  operator giełdy bitfinex oraz podmioty powiązane z nimi naruszyły prawo nowojorskie w związku z działaniami, które mogły mieć na celu oszukanie inwestorów.

Nasze dochodzenie wykazało, że operatorzy platformy transakcyjnej „Bitfinex”,

którzy również kontrolują „wirtualną walutę”, zaangażowali się w zatuszowanie,

aby ukryć pozorną stratę 850 milionów dolarów środków ich klientów i funduszy

korporacyjnych. Stan Nowy Jork jest liderem w wymaganiu od firm, które prowadzą obrót cyfrowymi walutami, aby działały zgodnie z prawem. Będziemy nadal występować w obronie inwestorów i

szukać sprawiedliwości w ich imieniu, jeśli zostaną wprowadzeni w błąd lub oszukani przez

którąkolwiek z tych firm. ” - twierdzi prokurator Letitia James

 

Firma stojąca za tetherem na tą chwilę ma wystarczającą ilość gotówki, aby pokryć 74% wypuszczonej do obrotu kryptowaluty. Jak donoszą niektóre źródła, prawnicy potwierdzili to w dokumentach opublikowanych 30 kwietnia.

Liczba ta nie spełnia wcześniejszych obietnic złożonych przez dyrektorów tethera, w szczególności, że każda moneta tethera miała pełne wsparcie w walucie fiducjarnej. Wydawało się to być potwierdzone przez wyciągi bankowe z grudnia ubiegłego roku.

Zmiany w kursie bitcoina można śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz inne kryptowaluty możesz nabyć w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

Powiązane

Wielcy inwestorzy zainteresowani masowym skupem bitcoinów.

Jak handlować kryptowalutami, aby nie stracić?

» więcej artykułów