theme switch

Analityk Citibanku przewiduje cenę 1,2 miliona PLN za jednego bitcoina!

Jeden z doświadczonych analityków CitiBanku, amerykańskiego giganta finansowego, napisał raport w którym wskazuje na analogiczną sytuację między kursem bitcoina, a sytuacją na złocie w latach siedemdziesiątych. Cena złota, podobnie jak bitcoin porusza się cyklicznie, z tym że w przypadku metalu szlachetnego cykle te są o wiele dłuższe.

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że bitcoin ma niewiele wspólnego ze złotem. Jeśli jednak przyjrzymy się szczegółowo tym składnikom aktywów, to możemy zauważyć, że wykazują one pewne podobieństwa. Posiadają one użyteczność, która w połączeniu z ograniczoną ilością sprawia, że jest dużo chętnych, którzy chcą je nabyć. W przypadku bitcoina jego ilość ograniczona jest do 21 milionów, a aktualnie w obiegu jest około 86% wszystkich bitcoinów. Ostatni bitcoin wykopany zostanie za ponad 100 lat. Jeśli chodzi o złoto, to nie wiadomo ile jeszcze będzie można go wydobyć, ale jego inflacja jest na bardzo niskim poziomie - około 2% rocznie.

Analiza - kurs bitcoina

Całe istnienie bitcoina charakteryzuje się dużymi wahaniami cen. Są to wahania, które podtrzymują jego długoterminowy trend - powiedział Thomas Fitzpatrick, globalny szef firmy CitiFXTechnicals.

Raport tego analityka, który stworzony dla klientów instytucjonalnych banku, pierwszy raz ujrzał światło dzienne dzięki jednemu z użytkowników twittera. Thomas Fitzpatrick wykorzystał dołki i górki z dwóch wcześniejszych cykli, aby wyznaczyć potencjalne poziomy, do których bitcoin może dojść podczas kolejnej hossy. Przewiduje on szczyty na grudzień 2021 roku (przy poziomie cenowym 316 tys. dolarów, czyli prawie 1,2 miliona PLN), co byłoby trzy miesiące później, niż predykcja z naszego wcześniejszego artykułu. Metoda, którą wykorzystał do pomiarów jest mało dokładna i wyznacza bardzo optymistyczne cele. Obydwie te analizy, jak również wiele innych, na które możemy natrafić mają jedną wspólną cechę. Przewidują dalsze wzrosty cen bitcoina, a także osiągnięcie nowego ATH (ang. all time high) w najbliższym czasie. Cel ten jest jak najbardziej realny, ponieważ do osiągnięcia go zostało jedynie 20%, a tylko w ciągu ubiegłego miesiąca kurs bitcoina wzrósł aż o 45%!

Oprócz bitcoina za 316 tys. dolarów analityk ten przewiduje również cenę srebra powyżej 50 dolarów, a także złota w przedziale 4-8 tys. dolarów. Nie twierdzimy, że jest to niemożliwe, ale traktujemy te predykcje z przymrużeniem oka.

Powiązane

Paraboliczne wzrosty kursu bitcoina - cena przebiła 100 tys. złotych!

Jak bezpiecznie przechowywać ethereum - dedykowany portfel MyEtherWallet.

» więcej artykułów