theme switch

Kurs bitcoin w trendzie bocznym - analiza cen kryptowalut 13 maja - 20 maja 2018

Ostatni tydzień na głównych rynkach kryptowalutowych należy uznać za ciekawy. Kurs bitcoin nie sforsował oporu na poziomie 8800 USD i choć na początku ubiegłego tygodnia bitcoin w Polsce kosztował nawet ponad 33 tys. PLN, to już w piątek 1 BTC można było kupić w kantorbitcoin.pl za mniej niż 30 tysięcy.

Aktualnie cena bitcoina wróciła do poziomu ok 8500 USD, a w kantorbitcoin.pl 31500 PLN i najbliższe kilkadziesiąt godzin powinno determinować dalszy kierunek zmian kursu BTC. Szczegółowe statystyki dzienne zmian kursu BTC znajdziecie w archiwum kursu bitcoin w kantorbitcoin.pl.

Podobnie do bitcoina zachowywał się kurs LTC/PLN, aczkolwiek w tym przypadku można było zauważyć większą słabość litecoina. Wtorkowe wybicie do poziomu 560 PLN za 1 LTC było bardzo krótkie i obecnie cena litecoin wróciła do poziomu nieznacznie przekraczającego 500 PLN. Dziś kupno 1 LTC to wydatek 510 PLN.

Ostatni dzień minionego tygodnia stał pod znakiem wzrostów cen większości kryptowalut, w efekcie czego wycena całego rynku zbliżyła się do wartości 392 mld USD, przy czym patrząc na udziały w rynku (mapa poniżej) widać, że jest on trzymany przez największych tuzów, czyli BTC i ETH, a kryptowaluty o mniejszej kapitalizacji były w ostatnim tygodniu w odwrocie.

kurs bitcoin btc udział w rynku

Powiązane

Na czym polega kopanie bitcoina? - Wyjaśnienie aspektów technicznych.

Sharding - mechanizm działania i wykorzystanie w sieciach kryptowalut.

» więcej artykułów