theme switch

Kurs Bitcoin bije kolejny rekord 8130 USD

Równo tydzień potrzebował kurs bitcoin, aby po korekcie spowodowanej zamieszaniem wokół Segwit2x wrócić i pobić kolejny rekord.

8130 USD płacono dziś wieczorem za 1 Bitcoina na największej giełdzie BitFinex, a przy okazji sama giełda po raz kolejny pokazała, że "pogłoski o jej rychłej śmierci są zdecydowanie przesadzone".

W Polsce, w kantorbitcoin.pl w szczycie za 1 BTC trzeba było zapłacić 28876,00 PLN, a na giełdzie BitBay (teraz Zonda) 28799,00 PLN, tak więc psychologiczna granica 30 000 nie została na razie naruszona.

Od kilku dni kurs bitcoin konsolidował się w przedziale 7700-7800 USD, na relatywnie małych obrotach, a kiedy około godziny 19:00 pojawiło się delikatne wybicie w górę, wkrótce stało się jasne, że byki zaatakują wcześniejszy rekordowy poziom 8030 USD. Przebicie ATH o 100 USD jest przy tych obrotach niemal szkolnym rozwiązaniem i w zasadzie wygląda dużo solidniej niż gdyby kurs od razu próbował atakować poziom 9000. W tej sytuacji możemy spodziewać się krótkiej konsolidacji, przetestowania od góry poziomu 7900 USD, a jeśli ta próba się powiedzie to w najbliższych godzinach i dniach dalszych wzrostów do 9 tys. i później 10 tys. USD.

Pokonanie tej psychologicznej granicy na pewno wywołałoby kolejną falę informacji i spekulacji w prasie odnośnie realności kursu bitcoin, co przełożyłoby się na zainteresowanie kryptowalutami wśród nowych osób, a w konsekwencji mogłoby pozwolić na kontynuowanie trendu wzrostowego.

W przypadku gdyby w dniu jutrzejszym nie udało się obronić poziomu 7900 USD, najbliższego wsparcia można szukać na nietestowanym jeszcze poziomie 7000 USD.

Wydaje się, ze pokonanie poziomu 30 tys. PLN za bitcoin to już kwestia godzin, choć oczywiście pewnym nie można być niczego i jakiekolwiek decyzje inwestycyjne należy poprzedzić własną gruntowną analizą i zachować szczególną ostrożność. Naszych opinii nigdy nie należy traktować jako porad inwestycyjnych, a jedynie jako subiektywną interpretację sytuacji rynkowej.

Obecnie kurs ustabilizował się w okolicach 8000 USD / 28500 PLN za 1 BTC, a ewentualnych kolejnych impulsów można spodziewać się nad ranem. Ich wydźwięk powinien determinować zachowanie kursu w dniu jutrzejszym, które jednak dotychczas wygląda dość "byczo".

Kurs Bitcoin rekord 8130 USD Rys. Kurs Bitcoin osiągnął dziś rekordowy poziom 8130 USD

Powiązane

Japońskie giełdy zostają instytucjami finansowymi

Adopcja kryptowalut. Gdzie i za co można nimi płacić?

» więcej artykułów