theme switch

Kurs bitcoina w okolicach 10 tys. dolarów, altcoiny notują gigantyczne wzrosty.

W ostatnim czasie kurs bitcoina oraz wiele innych kryptowalut notuje znaczne wzrosty. Wiele osób przewidywało, że właśnie taka sytuacja, na szerszą skalę wydarzy się po halvingu bitcoina, który miał miejsce w maju. Jedną ze składowych, która pozytywnie wpłynęła na rynek w ostatnim czasie była informacja z USA, mówiąca, że banki czarterowe będą mogły oferować usługi powiernicze związane z kryptowalutami. Banki te będą mogły posiadać unikalne klucze kryptograficzne do portfeli kryptowalutowych otwierając drogę dla klientów do przechowywania ich cyfrowych aktywów. Oznacza to przyśpieszenie rozwoju i adopcji w branży kryptograficznej, ponieważ duże firmy potrzebują aktualnie państwowej licencji, aby oferować usługi dużym inwestorom.

Analiza - kurs bitcoina.

Kurs bitcoina w ostatnim czasie znajduje się w kanale cenowym na poziomie 9-10 tys. dolarów (35,6 tys. PLN - 39,5 tys. PLN) i porusza się nim od czasu halvingu. Dziś po raz drugi od tego czasu, cena bitcoina zbliżyła się do bariery 10 tys. dolarów. Jeśli trend boczny ten utrzyma się, możemy spodziewać się w najbliższym czasie odreagowania wzrostów i powrót w okolice 9-9,5 tys. dolarów. W skrajnych puntach, przez ostatnie dwa miesiące osiągnął on szczytową wartość ok. 10,4 tys. dolarów (41,4 tys. PLN) oraz 8,6 tys. dolara w dołku (34 tys. PLN). Jeśli kurs bitcoina znacznie wybije się poza jedną z tych linii może to stanowić wyznacznik dla dalszego trendu.

Kurs bitcoina do dolara na sześciogodzinnym interwale czasowym (BTC/USD).

Wskaźnik MACD

Jest to wskaźnik, który określa rozbieżność średniej ruchomej dywergencji. Gdy wskaźnik ten (niebieska linia) przecina linię sygnałową od dołu (czerwoną linię) jest to sygnał do kupna badanego aktywa. Ostatnie takie przecięcie na sześciogodzinnym interwale czasowym miało miejsce około 20 lipca, a kurs bitcoina od tego czasu zanotował wzrost o 700 dolarów, czyli ponad 7%.

Wskaźnik MACD na dwunastogodzinnym interwale czasowym.

EMA (ang. expotential moving average)

Jest to wskaźnik, bazujący na średniej kroczącej (MA – moving average), który priorytetyzuje nowe punkty, pojawiające się na wykresie poprzez nadanie im większej wagi. Oznacza to, że wskaźnik ten reaguje bardziej znacząco na ostatnie ruchy cenowe, w porównaniu np. do wskaźnika, który wszystkim punktom na wykresie nadaje taką samą wagę i wartość jego jest liczona na postawie prostej średniej ruchomej. Ostatnie przecięcie na wykresie, gdzie wykres przecina od dołu linię EMA możemy zaobserwować również w okolicach 20 lipca, co zgodnie z definicją wskaźnika było sygnałem do kupna.

Wskaźnik EMA na dwunastogodzinnym interwale czasowym.

Altcoiny w ostatnim czasie również notują znaczne wzrosty. Dominacja bitcoina spada, co oznacza, że sumaryczna ich wartość rośnie szybciej, niż samego bitcoina. Największą popularnością od pewnego czasu cały czas cieszą się projekty, które promują zdecentralizowane finanse. Ilość środków, które są zamrożone w DeFi, na poczet prawidłowego działania inteligentnych kontraktów (ang. smart contracts) przekroczyła już 3,5 miliarda dolarów.

Liderem wśród altcoinów z pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji, jeśli chodzi o wzrosty jest ethereum (ETH), ponieważ tylko w ciągu ostatniego tygodnia jego kurs wzrósł aż o 32%.

Wartość środków zamrożonych w inteligentnych kontraktach jako zabezpieczenie projektów DeFi. Źródło: https://defipulse.com/

Więcej na temat działania wskaźników wykorzystywanych do analizy technicznej możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Powiązane

Czy możliwe jest zhackowanie sieci blockchain kryptowalut?

Kryptowaluta facebooka Libra ma ruszyć już w styczniu.

» więcej artykułów