theme switch

Czy kurs bitcoina przebije 9 tys. dolarów? - halving coraz bliżej.

Do halvingu bitcoina coraz bliżej. To długo wyczekiwane wydarzenie odbędzie się w okolicach 12 maja 2020 roku. Po halvingu liczba wydobywanych z każdym blokiem bitcoinów zmniejszy się o połowę i będzie wynosić 6,25 bitcoina. Spowoduje to spadek inflacji jaka występuje na tym aktywie i będzie ona mniejsza nawet niż w przypadku fizycznego złota! Jak widzimy po kursie bitcoina rynek bardzo dobrze reaguje na zbliżające się wydarzenie. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia cena bitcoina wzrosła o ponad 25% i oscyluje aktualnie w okolicach 8800 dolarów (ok. 37 tys. PLN). Jeszcze nie tak dawno bitcoin notował rekordowe spadki. Wywołane one były echem pandemii koronawirusa, ale praktycznie kurs bitcoina wrócił już do poziomów, jakie mogliśmy zanotować przed tym załamaniem. Jest to jedno z nielicznych aktywów, które dotychczasowo dobrze radzi sobie w panującym aktualnie kryzysie.

Kurs bitcoina w parze do dolara (BTC/USD).

Jak cztery lata temu kurs bitcoina zareagował na halving?

Wydarzenie to również cztery lata temu cieszyło się sporym jak na tamte czasy zainteresowaniem. Kurs bitcoina oscylował w okolicach 570 dolarów (ok. 2400 PLN) za jedną kryptomonetę i był już wtedy po około 30% wzroście. W dniu halvingu jego cena wystrzeliła jeszcze bardziej i przebił poziom 750 dolarów ( ok. 3100 PLN). Przez kolejny miesiąc od tego wydarzenia mogliśmy obserwować, że kurs lekko odreagował, aby następnie kontynuować dalszy trend wzrostowy. Rok po tym wydarzeniu jego kurs oscylował już w okolicach 2500 dolarów (10,4 tys. PLN) za jednego bitcoina.

Kurs bitcoina w parze do dolara (BTC/USD) w trakcie halvingu - 2016r.

Jak zmieniała się cena bitcoina na przestrzeni ostatnich halvingów?

Cena bitcoina rok przed pierwszym halvingiem: 2,55$

Cena bitcoina rok po pierwszym halvingu: 1,037$

Cena bitcoina rok przed drugim halvingiem: 268$

Cena bitcoina rok po drugim halvingu: 2,525$

Cena bitcoina rok przed trzecim halvingiem: 7,100$

Cena bitcoina rok po trzecim halvingu: – tego dowiemy się w okolicach 12 maja 2021 roku.

Na podstawie tych danych, możemy wysnuć wnioski, że zmniejszenie podaży bitcoina do sieci powodowało, że w kolejnym roku jego kurs gwałtownie wzrastał. Czy tak będzie i tym razem? - tego dowiemy się niebawem.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powiązane

Rodzaje sygnatur i szyfrowanie transakcji w sieciach blockchainowych.

Ponad milion portfeli z walutami cyfrowymi regularnie korzysta z bitcoina.

» więcej artykułów