theme switch

Kurs bitcoina stabilnie powyżej 11 tys. dolarów. Jakie losy czekają go dalej?

Na świecie w wielu krajach, w tym także w USA i Polsce, dochodzi do stymulowania spowolnionej gospodarki za pomocą pieniędzy, które pochodzą z luzowania ilościowego (ang. quantitative easing). We wspomnianych już Stanach Zjednoczonych, FED podjął decyzję o zezwoleniu na przekroczenie inflacji powyżej 2%, natomiast w Polsce w lipcu wyniosła ona 3,8% i była największa w całej Unii Europejskiej. Lokaty w tej chwili nie dają żadnego zarobku, a ten pochodzący z obligacji skarbowych jest bardzo wątpliwy. Większość osób szuka więc innych, alternatywnych rozwiązań do ulokowania swoich środków i część z nich wybiera właśnie kryptowaluty.

Analiza kursu bitcoina

Jak możemy zauważyć w ostatnich dniach, bitcoin rozpoczął konsolidację i stabilnie trzyma kurs w widełkach między 11-12,5 tys. dolarów.  Aktualnie warty jest on 11,6 tys. dolarów i w ciągu ostatnich kilku godzin wzrósł o 4%. Nie przeszkadza to jednak altcoinom przed zmniejszaniem dominacji bitcoina i niektóre z nich notują bardzo przyzwoite wzrosty.

Projekty DeFi

Dominacja bitcoina w ciągu tego miesiąca spadła z 62% do 57%. W znacznym stopniu stało się to za sprawą coraz nowszych oraz rosnącej kapitalizacji już znanych projektów DeFi. Sumaryczna ilość środków zamrożona na poczet prawidłowego działania tych projektów, oraz inteligentnych kontraktów na których bazują wynosi aktualnie prawie 7,9 miliarda dolarów. Projektem, w którym znajduje się najwięcej zamrożonych środków jest Aave (1,67 miliarda dolarów). Zwiększa się także liczba bitcoinów, które są "zamrażane" i tej chwili jest to ponad 55 tys. BTC.

Wskaźnik MACD

Jest to wskaźnik, który określa rozbieżność średniej ruchomej dywergencji. Gdy wskaźnik ten (niebieska linia) przecina linię sygnałową od góry (czerwona linia) jest to sygnał do sprzedaży badanego aktywa. Obserwując godzinny interwał czasowy, możemy łatwo zauważyć, że doszło do kilku szybkich przecięć się tych linii. Ostatnim razem linia sygnałowa przecięta została od góry, jednak rozbieżność ta jest tak mała, że w ciągu kilku godzin może dojść do ponownego przecięcia. Poza tym, wykładnicza średnia ruchoma (EMA) w ujęciu 20 dniowym uległa znacznemu wypłaszczeniu, co oznacza przejściowe osłabienie trendu i tempa wzrostu.

Powiązane

Wyciekły dane klientów ledgera - jak uchronić się przed potencjalnym atakiem hakerów?

Jakie główne algorytmy wykorzystuje sieć blockchain?

» więcej artykułów