Kurs bitcoina na rozdrożu - jakie losy czekają go dalej?
Jak możemy zauważyć kurs bitcoina od kilku tygodni porusza dość powoli, a jego kurs waha w przedziale między 9,5 -10,5 tys. dolarów (ok. 37-41 tys. PLN). Aktualnie cena oscyluje w górnej granicy podanych wartości i wynosi 10,3 tys. dolarów (ok. 40,7 tys. PLN). Jedną z przyczyn, która z pewnością niedługo będzie rzutować na kurs bitcoina jest wprowadzenie przez dużą spółkę BAKKT kontraktów terminowych na tym aktywie. Otrzymali oni zgodę od odpowiednich organów, które kontrolują ich działania i platforma wejdzie w życie w okolicach 23 września.
Analiza kursu bitcoina.
Wykorzystując parametry analizy technicznej, na jednodniowym interwale czasowym możemy zauważyć formację trójkąta. Jest ona charakterystyczna dla przejściowego trendu bocznego, a po wyjściu z niej możemy spodziewać się gwałtownego ruchu kursu bitcoina. Formacja ta najbardziej zbliżona jest do trójkąta symetrycznego, co oznaczałoby kontynuację obecnego trendu, a więc ruchy ku górze. Jak wiadomo jednak rynek walut cyfrowym jest dość często manipulowany przez dużych graczy. Gdy większość spodziewa się wzrostów i na dźwigni uruchamia pozycje długie to może znaleźć się grupa chętnych do upłynnienia ich.
Kurs bitcoina w parze do dolara na jednodniowym interwale czasowym (USD/BTC).
Dobrym potwierdzeniem aktualnie panującego trendu jest pewna zależność, którą zauważył jeden z użytkowników twittera. Od początku w każdym kolejnym miesiącu dolna granica kursu bitcoina jest na coraz wyższym poziomie. Jest bardzo prawdopodobne, że tendencja ta utrzyma się przynajmniej do halvingu, o którym pisaliśmy w naszym wcześniejszym artykule.
Bitcoin 2019 *monthly lows* show how strong this bull will be
Jan- $3,401
Feb- $3,399
Mar- $3,734
Apr- $4,097
May- $5,348
Jun- $7,583
Jul- $9,163
Aug- $9,321
This isn’t a few months of 2017 gamble mania anymore
This is a store of value in the making
This is just the beginning
— Misir Mahmudov (@misir_mahmudov) September 3, 2019
Wskaźnik RSI (ang. relative strength index) jest to oscylator, który określa aktualną siłę trendu. Aktualnie jego wartość wynosi około 50, co oznacza, że ma on jeszcze spore pole do wzrostów i potwierdzałoby to możliwość wyjścia bitcoina z formacji trójkąta przez jego górną część.
Wskaźnik RSI (ang. relative strength index) w jednodniowym interwale czasowym.
Rekordowa trudność kopania bitcoina.
Trudność wydobycia bloków bitcoina osiągnęła nowe rekordy, co wskazuje, że do sieci mogło dołączyć aż pół miliona nowych urządzeń o dużej mocy wydobywczej. Jak widzimy na wykresie - wartość hashrate, czyli średnia szybkość z którą komputery dokonują zmian w kodzie bitcoina między danymi wejściowymi, a wyjściowymi jest aktualnie na rekordowym poziomie 89,50 EH/s, natomiast trudność kopania przekroczyła 12 trylionów. Trudność wydobywania bitcoinów pozwala zmierzyć jak ciężko utworzyć jest blok transakcji, a jego poziom modyfikowany jest co 2 tygodnie po 2016 wydobytych blokach. Dzięki temu utrzymywany jest algorytm, w którym bloki wydobywane są co 10 minut.
Trudność wydobycia bitcoina.
Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:
Kupno bitcoin BTC – https://kantorbitcoin.pl/kupno-sprzedaz-bitcoin/
Kupno litecoin LTC – https://kantorbitcoin.pl/kupno-sprzedaz-litecoin-ltc/
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.