theme switch

Kurs bitcoina przebił 10 tys. dolarów! Czy czekają nas dalsze wzrosty?

Po halvingu bitcoina, który miał miejsce 11 maja tego roku nastąpił szok podażowy i ilość wydobywanych bitcoinów z każdym blokiem spadła z 12,5 do 6,25 bitcoina. Od tego czasu obserwujemy zdecydowany trend wzrostowy ze strony kursu bitcoina. W dniu dzisiejszym po raz pierwszy, znacznie przebity został poziom 10 tys. dolarów (39,5 tys. PLN) , a w szczytowym punkcie jego wartość osiągnęła 10,4 tys. dolarów (41,4 tys. PLN). Patrząc na wykres bitcoina od czasu rekordowego spadku, jaki zanotował w marcu (w szczycie pandemii koronawirusa) jego stabilny wzrost potwierdzany jest również przez "dołki" jakie zalicza na swojej drodze. Każdy z tych punktów swój najniższy poziom miał wyżej od poprzedzającego go dołka i niżej od tego, który następował po nim. Pozwala to na ustalenie silnych linii wsparcia, gdyby w przyszłości miało dojść do większych spadków.

Kurs bitcoina w parze do dolara (BTC/USD).

Zanim jednak doszło wzrostu kursu bitcoina zaliczył lokalny dołek na poziomie 8,6 tys. dolarów (34 tys. PLN). Spadek ten spowodowany był informacją, że jeden z użytkowników, który trzymał swoje bitcoiny od 2009 roku po raz pierwszy przesunął je ze swojego portfela na dwa inne adresy. Sporo osób spekulowało, że mógł być to sam Satoshi Nakamoto - twórca bitcoina, jednak jest to bardzo mało prawdopodobne. Jeden z adresów, na który zostały przesłane środki to adres multisygnaturowy, a drugi to najbardziej standardowy i spopularyzowany adres Pay-to-PubKeyHash. Więcej na temat typów adresów w sieci bitcoina możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Wskaźnik EMA

Jak widzimy w ostatnich dniach nastąpiły dwa znaczne przecięcia się linii EMA z kursem bitcoina na jednodniowym interwale czasowym. Ostatnie z nich miało miejsce pod koniec maja. Wykres cenowy bitcoina przeciął linię wyznaczoną przez indykator EMA od dołu, co zgodnie interpretacją tego wskaźnika odbierane jest jako sygnał do kupna. Następnie, po tym przecięciu kurs wystrzelił w kilka dni o ponad 900 dolarów i aktualnie widzimy, że kontynuuje on trend wzrostowy.

Wskaźnik EMA (ang. expotential moving average)

Wskaźnik MACD

Na wykresie widzimy, że linia sygnałowa w ostatnim czasie została przebita przez wskaźnik MACD od dołu. Zgodnie z metodami interpretacji tego indykatora jest to sygnał do kupna, ponieważ mogą nastąpić dalsze wzrosty i tak też się stało. Aktualnie jest on na poziomie, w którym pokazuje, że mamy do czynienia z lokalnym trendem wzrostowym. Histigram natomiast pokazuje nam, jak duża aktualnie jest różnica między tymi liniami. Pozwala na ocenę  przedziału czasowego, w którym może dojść do odwrócenia sytuacji.

Wskaźnik MACD (ang. Moving Average Convergence Divergence)

Więcej na temat wskaźników wykorzystywanych do analizy technicznej możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powiązane

Kopanie kryptowalut – będą nowe przepisy podatkowe

Bitcoin przebił 13000 dolarów, czy osiągnie nowe ATH?

» więcej artykułów