theme switch

Analiza techniczna kursu litecoina - co stabilizuje jego cenę?

W ostatnim tygodniu większość z wiodących kryptowalut zaliczyła niewielką korektę i kilkunastoprocentowe spadki w kursie. Litecoin jako jedyna waluta cyfrowa z pierwszej dziesiątki projektów o największej kapitalizacji uniknęła spadków. Jej kurs w parze do dolara zaliczył 5% wzrost.

Analiza techniczna BTC/USD.

Bitcoin aktualnie przechodzi korektę. Jego kurs spadł z 9000$ dolarów na poziom 7600$,a następnie ustabilizował się na linii wsparcia przy 8000$. Stało się to po wcześniejszej serii gwałtownych wzrostów jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach. Korekta ta może mieć pozytywne skutki, ponieważ pozwoli na wyhamowanie kursu przed kolejnymi potencjalnymi wzrostami.

Wskaźnik RSI (oscylator określający siłę trendu) znajduje się w okolicach 50. Wartość szczytowa przed spadkiem wynosiła ponad 80. Może to wskazywać, że czeka nas krótki okres konsolidacji przed kolejnymi znaczącymi ruchami.

Analiza techniczna BTC/LTC

W parze do bitcoina mogliśmy zauważyć, że wartość litecoina wzrosła w ciągu zaledwie dwóch dni z poziomu 0,0133 satoshi do 0,0149 satoshi, co oznacza 11% wzrost wartości. Aktualnie cena utrzymuje się na poziomie 0,0145 sat (czerwona linia na wykresie).

Stabilność kursu litecoina w parze do dolara i wzrost względem bitcoina jest głównie spowodowany zbliżającym się halvingiem. Wydarzenie to będzie miało miejsce w okolicach 6 sierpnia. Wiele osób wiedząc o tym wydarzeniu akumuluje litecoiny, aby sprzedać je na kilka dni przed wydarzeniem i wygenerować jak największy zysk. Jest to znany sposób spekulacji w świecie kryptowalut. Zazwyczaj jeśli cena bitcoina jest stabilna lub rośnie sprawdza się on z dużą skutecznością. Należy jednak przyjąć odpowiednią taktykę i uważać, aby nie ulec emocjom, ponieważ może to spowodować odwrotny skutek i narazić na straty.

Więcej na temat tego wydarzenia możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

 

Powiązane

Zamieszanie na amerykańskim rynku akcji pozytywnie odbija się na kryptowalutach.

Wielcy inwestorzy zainteresowani masowym skupem bitcoinów.

» więcej artykułów