theme switch

Kwartalne podsumowanie wiodących giełd kryptowalutowych

Organizacja TokenInsight opublikowała raport wykonany na podstawie badań z branży kryptowalut, w pierwszym kwartale 2019 roku. Opisuje w nim swoje najnowsze odkrycia związane z głównymi giełdami kryptograficznymi.

Co wynika z opublikowanego raportu?

Od czasu spadków cen, które nastąpiły z początkiem 2018 roku, giełdy kryptowalutowe były zaniepokojone stratami w ilości aktywnych użytkowników oraz ciągłym zmniejszaniem się ilości dziennych transakcji, a więc wolumenem.

Giełda Binance zapoczątkowała nowy trend uruchamiając platforme Binance Launchpad. Pozwala ona na uruchomienie IEO - initial exchange offering. Jest to pierwsza sprzedaż publiczna danej kryptowaluty, z tym że kupujemy ją bezpośrednio od giełdy, a nie jej twórców. Jest to dużą zaletą, ponieważ projekt od razu trafia na giełdę, która przeprowadziła jego sprzedaż. Z wszystkich ICO jakie zostały przeprowadzone w 2018 roku, tylko 8% projektów trafiło na giełdy. Więcej na temat pierwszych ofert publicznych możesz dowiedzieć się w tym artykule.

W pierwszym kwartale 2019 roku odnotowano 6 poważnych naruszeń związanych z bezpieczeństwem giełd. Łączna strata i suma skradzionych funduszy przekroczyła 230 mln dolarów.

Głównie ofiarami padały giełdy Azjatyckie, a ponad 90% skradzionych kryptowalut stanowił bitcoin oraz ethereum.

Wzrost wolumenu na giełdach, o około 30% mogliśmy obserwować od lutego 2019 roku, a rynek stopniowo zaczął się odbudowywać. Najczęściej wykorzystywanymi walutami fiducjarnymi na giełdach kryptowalutowych były dolary, wony południowokoreańskie oraz japońskie jeny. Zauważyć można było również zmniejszającą się miesięczną liczbę aktywnych użytkowników giełd na początku 2019 roku, w styczniu ilość tych osób spadła o 8,5%, a w lutym o kolejne 11,5%.

Całość raportu opublikowanego przez TokenInsight możesz zobaczyć tutaj.

Zmiany w kursie bitcoina można śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz inne kryptowaluty możesz nabyć w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

Powiązane

Czeki stymulacyjne dla Amerykanów - jak wpłynie to na rynek kryptowalut?

Kurs bitcoina coraz bliżej 50 tys. dolarów! Czy uda się przebić ten poziom?

» więcej artykułów