theme switch

Microstrategy mimo strat po raz kolejny dokupuje bitcoiny

Microstrategy jest to korporacja z wieloletnim doświadczeniem na rynku, działająca na co dzień w branży fin-tech. Na jej czele stoi Michael Sailor, który ma decyzyjny głos w sprawach związanych zarządzaniem firmą i podejmowaniem większości decyzji inwestycyjnych oraz dalszych planów na rozwój. Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że firma zakupiła bitcoiny o wartości 489 milionów dolarów, po średniej cenie około 37 tys. dolara za sztukę.

Aktualnie doszło do kolejnej transakcji, w której w sporym stopniu uśrednili oni kupno i zaopatrzyli się po cenie 20,8 tys. dolara za sztukę, a więc prawie 47% mniej, niż kilka tygodni temu.

Sumarycznie posiadają już oni prawie 130 tysięcy bitcoinów, których średnia cena zakupu po zsumowaniu wszystkich transakcji wynosi około 30 tys. dolarów za sztukę. Oznacza to, że na dzień dzisiejszy Microstrategy na swojej inwestycji jest stratne około 50% zainwestowanego kapitału, gdyby zdecydowali się zrealizować zyski.

Jednak firma w ogóle nie ma planów związanych ze sprzedażą bitcoinów, a wręcz przeciwnie. Z aktualnej polityki firmy możemy wywnioskować, że w przyszłości będą oni kupować jeszcze więcej, zwłaszcza w czasach, gdy cena zakupu będzie niższa niż średnia cena, po której dotychczas kupowali.

Warto mieć na uwadze, że jeśli do końca kwartału cena nie powróci do wartości wyjściowej z ostatniej transakcji (tj. około 37 tys. dolarów za sztukę bitcoina) Microstrategy będzie musiało odpisać stratę i ponieść związane z tym koszta, co prawdopodobnie wpłynie w sporym stopniu na wycenę akcji tej spółki, które i tak już mocno cierpią w ostatnim roku, ponieważ straciły ponad 70% wartości od swoich szczytów. Im większe zakupy będzie dokonywała firma, tym bardziej mogą być one w przyszłości skorelowane z kursem bitcoina.

Powiązane

Co spowodowało korektę kursu bitcoina? Czy czekają nas dalsze spadki?

Kurs Bitcoin powyżej 5000 USD - nowe ATH

» więcej artykułów