theme switch

Druga chińska giełda ogłasza zamknięcie działalności. Ceny w dół.

Kurs BTC/USD - 15.09.2017

Po BTCC, dziś także ViaBTC - druga duża chińska giełda ogłosiła zamknięcie działalności na koniec września. W oświadczeniu wydanym przez giełdę na tej stronie, czytamy, że powodem zamknięcia jest chęć działania zgodnie z wydaną 4 września 2017 roku decyzją banku centralnego Chin, dotyczącą ryzyka związanego z projektami ICO.

ViaBTC jest jedną z największych giełd chińskich, obsługującą ponad 100 000 użytkowników na całym świecie, nic więc dziwnego, że rynek zareagował emocjonalnie - cena bitcoina spadła poniżej 3000 USD (obecnie utrzymuje się w tych granicach), a przypomnijmy, że jeszcze tydzień temu 1 BTC notowany był ponad 4800 USD. Bardzo traci też Litecoin, którego spadki zatrzymały się w okolicach 40 USD za 1 LTC (ponad 50% poniżej zeszłotygodniowego ATH).

Twórca Litecoina, Charlie Lee, informował, że dziś ma się odbyć spotkanie przedstawicieli jeszcze 2 innych giełd chińskich z regulatorami tamtejszego rynku - jeśli Huobi i OKCoin także zdecydują się zamknąć działalność, może to oznaczać dalszą bardzo mocną przecenę kryptowalut.

Charakterystyczne dla obu ogłoszonych już zamknięć jest to, że obie firmy zadeklarowały kontynuowanie działalności wydobywczych. Pokazuje to, że podejście do bitcoina i kryptowalut jest w Chinach dużo bardziej złożone niż chęć 'prymitywnej' ich blokady.

Powiązane

Paraboliczne wzrosty kursu bitcoina - cena przebiła 100 tys. złotych!

Wpływ pandemii koronawirusa na kurs bitcoina i inne rynki finansowe.

» więcej artykułów