theme switch

Ponad milion portfeli z walutami cyfrowymi regularnie korzysta z bitcoina.

Zgodnie z danymi ze strony coinmetrics, bitcoin przekroczył milion aktywnych adresów w ciągu jednego dnia. Jest to strona, która pozwala na śledzenie statystyk związanych z projektami blockchainowymi. Sporo ludzi uważa, że liczba transakcji jest sztucznie zawyżana za pomocą "mikserów", które przesyłają między sobą daną kryptowalutę, aby zwiększyć jej dzienny obrót. Jest to jednak sposób, który giełdy stosują już od dłuższego czasu, a milion przebity został całkiem niedawno, bo 14 czerwca. Więcej na temat manipulacji związanych z ceną i wolumenem bitcoina możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule. Zwiększona aktywność użytkowników może być też związana z wieloma wydarzeniami i rekordowym tegorocznym kursem, przez co zwiększa się rozgłos dookoła bitcoina.

Co się zmieniło, gdy bitcoin pierwszy raz osiągnął poziom 9000$ w porównaniu do tego roku?

Na podstawie https://twitter.com/kerooke/status/1140432164120666112 / coinmetrics.io / blockchain.com

Po raz pierwszy poziom 9000 dolarów osiągnięty został w trakcie największej w historii kryptowalut hossy. Był to dopiero początek jego dalszych wzrostów. Wydarzenie to miało miejsce 27 listopada 2017 i poprowadziło bitcoina to rekordowego ATH na poziomie 20000$ w ciągu kolejnego miesiąca. Jak możemy zauważyć w tabeli, mamy do czynienia z mniejszym dziennym wolumenem, niż miało to miejsce wcześniej. Wiąże się to bezpośrednio ze spadkiem opłat za korzystanie z sieci o tyle samo punktów procentowych. Rozmiar bloku w związku z wprowadzanymi modyfikacjami zanotował +16% wzrost.

Z tabelki możemy wysnuć następujące wnioski:

  • Liczba osób, która regularnie wykorzystuje bitcoina jest minimalnie mniejsza niż w końcówce 2017 roku, ale w blokach przechodzi praktycznie taka sama ilość transakcji.
  • Potencjalne pole do dalszych wzrostów jest większe niż w 2017 roku, ponieważ mimo takiej samej ceny, sieć jest o wiele mniej zapchana i korzystanie z niej jest łatwiejsze.
  • Mniej osób wykorzystujących bitoina do płatności oznacza, że zainteresowanie nim jest o wiele mniejsze niż kiedyś, przy takiej samej cenie. Jest to kolejny punkt wskazujący na to, że tym razem ma on szersze pole do wzrostów.

Zainteresowanie bitcoinem w ujęciu czasowym

Na podstawie google trends

Jak widać na wykresie zainteresowanie bticoinem w przedziale dniowym, gdy pierwszy raz osiągnął 9000$ było nieporównywalnie większe do aktualnego. Potwierdzałoby to wnioski, które udało się wyciągnąć na podstawie tabeli.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Spadek ceny bitcoina o 3000$ w kilka godzin - co go spowodowało?

Czym jest Monero i jak wyróżnia się na tle innych kryptowalut?

» więcej artykułów