theme switch

Niemcy deklarują zerowy podatek od kryptowalut

Niemcy - w ostatnim czasie niemieckie ministerstwo finansów opublikowało  oficjalne pismo, mające potwierdzić, że sprzedaż aktywów cyfrowych posiadanych dłużej niż rok nie jest objęta podatkiem. Nawet jeśli monety te były wykorzystywane w zdecentralizowanych aplikacjach do stakingu lub lendingu nie będzie miało to znaczenia, a najważniejszym wymogiem jest roczny okres ich posiadania.

W piśmie tym znajdują się informacje, mówiące o tym, że:

Po raz pierwszy istnieje jednolita ogólnokrajowa instrukcja administracyjna na ten temat.

Ogłosili oni, że podczas narad, był to jeden z najczęściej poruszanych tematów i rozważali również wydłużenie tego okresu do 10 lat. Po naradach jednak doszli do wniosku, że okres roczny będzie w tym celu najbardziej optymalny.

W Niemczech kryptowaluta jest postrzegana jako prywatne aktywa, co oznacza, że ​​podlega pod indywidualny podatek dochodowy, a nie podatek od zysków kapitałowych, wyjaśniła firma podatkowa Koinly, podkreślając, że Niemcy podatkują kryptowaluty tylko wtedy, gdy zostaną sprzedane w tym samym roku w którym zostały nabyte.Zyski ze sprzedaży dla inwestorów indywidualnych w Niemczech są całkowicie zwolnione z podatku po rocznym okresie utrzymywania.

Oznacza to, że indywidualni inwestorzy z Niemiec mają dowolność co do tego, jak będą chcieli wykorzystać swoje cyfrowe aktywa. Nie mają już teraz obowiązku, aby przechowywać je pod jednym adresem i nie ruszać, aż do chwili zwolnienia z podatku dochodowego.

Ponadto zyski ze sprzedaży kryptowalut do 600 euro w roku kalendarzowym pozostają wolne od podatku – dodała firma, zauważając, że wcześniej niektóre interpretacje podatkowe mówiły o zwolnieniu z podatku dopiero po dziesięciu latach posiadania.

Po Portugalii jest to już drugi europejski kraj, który zdecydował się na zwolnienie inwestorów kryptowalutowych z podatku od wygenerowanego zysku.

Powiązane

Kurs bitcoina poniżej 8 tys. dolarów, rynki finansowe notują rekordowe spadki.

Na czym polega fork? - Wyjaśnienie podziałów w sieciach kryptowalut.

» więcej artykułów