theme switch

Portfelbitcoin.pl dodaje dwie kolejne waluty - Tron oraz Dogecoin są już dostępne!

PortfelBitcoin.pl to portfel kryptowalutowy online, który umożliwia przechowywanie, przesyłanie i wymianę bitcoinów, oraz wielu innych kryptowalut. Umożliwia on użytkownikom wymianę bitcoina na kilkanaście innych cyfrowych walut, a dwie najnowsze z nich to Tron (TRX) oraz popularny Dogecoin (DOGE). Zapewnia on również możliwość szybkich przelewów, a korzystanie z niego jest całkowicie darmowe!

Dwie nowe kryptowaluty w Portfelbitcoin.pl

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin jest to kryptowaluta, która została stworzona w 2013 roku jako żart. Jak twierdzą jej twórcy - Jackson Plamer i Bill Markus, stworzyli ją oni w 10 minut, a docelowo była to po prostu szybsza i bardziej zabawna wersja bitcoina. Znaczna różnica, między tymi kryptowalutami polega na tym, że Dogecoin nie ma ograniczonej podaży, a więc teoretycznie jego ilość w obiegu będzie z każdym dniem się zwiększać. Przy aktualnym tempie wydobywania bloków, średnia roczna inflacja wynosi około 5%, przez co wielu inwestorów podchodziło do niej z dużą dozą sceptycyzmu. W ostatnim czasie jednak wiele się zmieniło, ze względu na znaczne zainteresowanie projektem przez Elona Muska. Spowodował on, że do projektu dołączyła ogromna ilość nowych inwestorów, a także wraz z deweloperami planuje kontynuować rozwój projektu, który dotychczas praktycznie nie istniał.

Jeśli projekt ten będzie faktycznie rozwijany pod "przywództwem" Muska oraz zostaną wprowadzone zmiany, które poprawią fundamenty jego działania, to w przyszłości ma on szansę konkurować z wieloma innymi projektami. Projekt rozwijany jest w formie otwartego kodu źródłowego, a więc na bieżąco możemy śledzić postępy prac nad nim trwających, a także kierunek w którym one postępują.

Tron (TRX)

Jest to projekt, który stworzony został w 2017 roku, przez Justina Suna. Powstał on jako konkurencja dla Ethereum i działa jak zdecentralizowana platforma pozwalająca tworzyć DAppsy, a także uruchamiać inteligentne kontrakty. Głównym celem deweloperów jest utworzenie globalnego systemu z rozproszoną siecią opartą o blockchain i sieć P2P (ang. peer-to-peer), w której jednostkę rozliczeniową będzie pełnił natywny token TRX. Wedle założeń, sieć ma być szybsza, tańsza, a także bardziej zdecentralizowana niż w przypadku Ethereum. Projekt ten istnieje jednak o wiele krócej od swojego głównego konkurenta i posiada o wiele niższy poziom adopcji wśród użytkowników, a także deweloperów, którzy chcą wykorzystywać jego narzędzia do budowania ekosystemu.

Od niedawna obydwa te projekty - Dogecoin oraz Tron, dostępne są na platformie portfelbitcoin.pl

Warto pamiętać o trwającej cały czas promocji, dzięki której możemy otrzymać darmowy egzemplarz książki "Kryptowaluty Od Zera". Jej szczegóły dostępne są w tym artykule.

Powiązane

Druga chińska giełda ogłasza zamknięcie działalności. Ceny w dół.

Kurs bitcoina osiąga nowe ATH! Jak dalej zachowa się rynek kryptowalut?

» więcej artykułów