theme switch

Prezydent Trump wypowiada się oficjalnie na temat bitcoina i projektu libra.

Donald J. Trump napisał na swoim twitterze w dniu 12 lipca 2019 roku, że nie jest on wielkim fanem bitcoina, a kryptowaluty nie są prawdziwymi pieniędzmi. Jest to jego pierwsze oficjalne stanowisko w tej kwestii. Twierdzi on, że wartość bitcoina i innych walut cyfrowych wynika tylko i wyłącznie ze spekulacji oraz nie posiadają one żadnej fundamentalnej wartości. Poza tym mogą one być wykorzystywane do nielegalnych aktywności np. handlu narkotykami.

W jakim stopniu tak naprawdę kryptowaluty są wykorzystywane nielegalnie? Tego możesz dowiedzieć się w naszym wcześniejszym artykule!

Skrytykował on również projekt kryptowaluty libra i sugeruje, że amerykańscy regulatorzy odpowiednio się nim zainteresują. Kontynuując swoją wypowiedź mówi on, że w USA jest tylko jedna prawdziwa waluta - dolar amerykański.

Prawodawcy i regulatorzy w USA zwrócili już wcześniej uwagę na librę, przy czym zarówno komitet bankowy senatu oraz komisja ds. planowania usług finansowych przeprowadzą odpowiednie przesłuchania w sprawie tego projektu.

Przewodniczący rezerwy federalnej - Jerome Powell powiedział również, że Libra nie powinna mieć możliwości pójścia naprzód, dopóki firma facebook nie rozwiąże między innymi takich spraw jak pranie brudnych pieniędzy czy problemy z udostępnianiem informacji o użytkownikach. Odniósł się on też bezpośrednio w kwestii samego bitcoina. Stwierdził, że pełni on rolę aktywa, które dobrze przechowuje wartość pieniądza (ang. store of value), tak samo jak złoto. Dodatkowo, mogliśmy od niego usłyszeć, że dolar jako waluta rezerowowa USA nie będzie istniała zawsze i trzeba liczyć się z ryzykiem, że jego pozycja kiedyś może osłabnąć.

Jeśli chciałbyś zdobyć więcej informacji na temat projektu libra - pisaliśmy o nim w naszym wcześniejszym artykule!

Powiązane

Czy komputery kwantowe stanowią zagrożenie dla technologii blockchain?

Forki bitcoina - dlaczego wartość większości spada praktycznie do zera?

» więcej artykułów