theme switch

Z każdym rokiem zwiększa się liczba adresów akumulujących bitcoina.

Z każdym rokiem obserwujemy zwiększone zainteresowanie kryptowalutami i coraz więcej osób wchodzi w posiadanie bitcoina. W ciągu ubiegłego roku ponad 11 milionów bitcoinów nie zostało ruszone z adresów, na których się znajdują. Jest to prawie 60% wszystkich monet, jakie są w obiegu. Może do wynikać z dwóch czynników. Pierwszy z nich - bardziej oczyswisty, jest taki, że osoby które weszły w jego posiadanie kupują go długoterminowo, lub trzymają od poprzedniej bańki spekulacyjnej w oczekiwaniu, że jego cena wróci do ATH (ang. all time high) i wygenerują zysk na oczekiwanym poziomie. Drugim czynnikiem który powoduje, że coraz więcej bitcoinów od dawna nie zmienia swoich adresów, jest fakt, że zostały utracone klucze prywatne, które zapewniają do nich dostęp. Jeśli zgubimy klucz prywatny i hasło mnemoniczne do naszego portfela, to nie jesteśmy już w stanie odzyskać tych środków. Według niektórych źródeł, liczba utraconych monet prawdopodobnie przekracza już 20% wszystkich, które są w obiegu.

Liczba używanych adresów bitcoina.

Liczba unikalnych adresów, które są na bieżąco używane nie ma już tak liniowego schematu jak ich sumaryczna ilość. Aktywność kont bitcoinowych jest bardzo podobna do ruchów cenowych, jakie wykonuje bitcoin. Im wyższy kurs bitcoina, tym więcej osób aktywnie z niego korzysta, co możemy zaobserwować na poniższym wykresie. Największa liczba użytkowników korzystała sieci, gdy bitcoin zbliżał się do swojego ATH (ang. all time high) i przekroczyła milion aktywnych adresów dziennie. Aktualnie liczba ta wynosi ok 435 tys., jest więc o ponad połowę mniejsza w porównaniu do szczytowego poziomu zainteresowania.

Źródło: blockchain.com/charts

Fakt, że coraz więcej inwestorów nie chce sprzedać swoich bitcoinów, a liczba aktywnych adresów jest w trendzie wzrostowym jest dość optymistyczny dla przyszłości tego aktywa. W drugim kwartale tego roku będzie miał miejsce również halving bitcoina, w którym liczba monet, które trafiają do sieci, zmniejszy się o połowę.

Jak wpłynie to na kurs bitcoina? Tego dowiemy się za jakiś czas. Więcej na temat tego wydarzenia możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

 

Powiązane

Kurs Bitcoin bije kolejny rekord 8130 USD

Kurs bitcoina poniżej 60 tys. dolarów! Czy spodziewać się dalszych spadków?

» więcej artykułów