theme switch

Wszystkie rynki zainfekowane przez koronawirusa, w tym kryptowaluty.

Sytuacja na rynkach finansowych rozwija się bardzo dynamicznie. Polski indeks WIG20 w ciągu ostatniego miesiąca stracił na wartości ponad 35%, co stanowi niespotykany dotychczas poziom spadków. Cztery największe jednodniowe spadki w historii tego indeksu miały miejsce od czasu rozpoczęcia się epidemii koronawirusa. Panika spowodowana pandemią 2019-nCoV zbiera coraz większe żniwa. Zagrożone jest wiele branż - takich jak transport, biura podróży, firmy zajmujące się organizacją eventów i wiele innych. Zamykane są również siłownie, centra handlowe i kościoły. Sklepy spożywcze oraz apteki pozostaną czynne, a restauracje pracują tylko i wyłącznie na dowóz.

Wykres WIG20.

Analiza kursu bitcoina

Kurs bitcoina tylko w ciągu ostatniego tygodnia poszybował o ponad 40% w dół osiągając w kulminacyjnym punkcie dołek na poziomie ok. 3800 dolarów (14,8 tys. PLN)! Następnie doszło do szybkiego odbicia i aktualnie oscyluje on w okolicach 5300 dolarów (20,8 tys. PLN). Bitcoin zaliczył rekordowy w historii spadek, w tak krótkim interwale czasowym. Zaledwie w ciągu 24 godzin jego kurs poszybował w dół aż o 4 tys. dolarów! Aktualnie na cenę tego składnika aktywów rzutuje tak wiele czynników, że nikt nie jest w stanie stwierdzić, co może wydarzyć się dalej, a narzędzia do analizy technicznej zdają się być praktycznie bezużyteczne.

Wykres bitcoina w parze do dolara BTC/USD.

Indeks nastrojów rynkowych

Panika trwa nieprzerwanie, nawet kurs złota w ostatnim czasie spadł z  poziomu 1700 dolarów na 1530 dolarów za uncję. Wszystkie spadki spowodowane są tym, że w kryzysowej sytuacji z jaką mamy do czynienia za sprawą pandemii koronawirusa inwestowanie schodzi na drugi plan. Większość ludzi chce się zabezpieczyć robiąc zapasy i wyciągając pieniądze z inwestycji oraz gotówkę z banków. Niektóre z nich już wprowadzają limity gotówkowe, które możemy za ich pośrednictwem wypłacić. Kryzys, który nadszedł różni się od poprzednich tym, że zagrożone jest w nim zdrowie wielu ludzi, a nie tylko ich portfele. Jest to jeden z powodów, przez który praktycznie wszystkie rynki tracą swoją kapitalizację, nawet te które uznawane były za bezpieczne podczas kryzysów finansowych.

Latest Crypto Fear & Greed Index

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Jak rozpoznać rug pull? - oszustwa w świecie kryptowalut

Kurs bitcoina przekroczył 6400$ i osiągnął nowe tegoroczne ATH.

» więcej artykułów