theme switch

Samsung planuje rozwijać własną kryptowalutę

Południowokoreański gigant jakim jest Samsung ogłosił, że opracowuje on własną sieć opartą na technologii blockchain. Rozważają również emisję swojego tokenu o nazwie "Samsung Coin" w kolejnych etapach jej rozwoju.

W ekskluzywnym raporcie magazynu coindesk, który powołuje się na osobę "zaznajomioną z wewnętrzną sytuacją w samsungu" możemy przeczytać, że jedna z grup roboczych buduje własną sieć blockchain, w oparciu o ethereum. Według raportu zespół ten rozwija tę technologię aktywnie już od ponad roku i pracują nad wieloma wariantami tego projektu.

"Obecnie planujemy stworzenie prywatnego łańcucha bloków, chociaż nie jest to jeszcze potwierdzone. W przyszłości będziemy się szli w kierunku hybrydy i próbowali połączyć bloki publiczne z prywatnymi." - Odpowiada zapytany o więcej szczegółów informator.

Po ukończeniu tego projektu, rozważą oni wprowadzenie do sieci własnej kryptowaluty samsunga o nazwie "Samsung Coin". Będzie on przedmiotem publicznego obrotu na giełdach kryptowalut, tak jak aktualnie bitcoin czy ethereum. Technologia blockchain ma być wprowadzona również do aplikacji płatnicznej Samsung Pay, ale decyzja nie została jeszcze ostatecznie podjęta.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy krok jaki firma samsung zrobiła w celu wykorzystania tej technologii. Prezentując swój flagowy telefon samsung galaxy S10 pokazali, że posiada on takie opcje jak przechowywanie kluczy prywatnych do portfeli kryptowalutowych oraz ma możliwość obsługi podpisów cyfrowych opartych na technologii blockchain.

Samsung inwestuje w rozwój firmy produkującej portfele sprzętowe.

Producent portfeli sprzętowych Ledger ogłosił, że zabezpieczyli oni inwestycję wielkości 2,9 mln$, która wpłynęła do nich z firmy Samsung. Podczas, gdy główny rzecznik firmy potwierdził tą inwestycję, nie podano żadnych innych szczegółów na jej temat. Wiadomość ta jest następstwem powołania byłego prezesa firmy Ledger - Pascala Gauthiera, na nowego prezesa. Kolejną zmianą w firmie jest to, że były dyrektor generalny Eric Larchevêque będzie pełnił funkcję prezesa zarządu. W liście ogłosił on, że w tej roli będzie w stanie właściwie skoncentrować się na strategii i wizji firmy, jednocześnie nadzorując działania regulacyjne i rządowe, partnerstwa, klientów, szersze relacje biznesowe i przywództwo w zakresie technologii.

 

Powiązane

Tylko 3% czasu od chwili powstania bitcoina jego cena wynosiła ponad 10000 dolarów.

Kurs bitcoina poniżej 60 tys. dolarów! Czy spodziewać się dalszych spadków?

» więcej artykułów