theme switch

Sezon na altcoiny ruszył! Ethereum zbliża się do szczytów na poziomie 1400 dolarów!

Ostatnie tygodnie w świecie kryptowalut przebiegają wyjątkowo intensywnie dla inwestorów. Bitcoin przebił po raz kolejny swoje ATH (ang. all time high) i ustanowił nowe na poziomie ponad 35,5 tys. dolarów (129 tys. PLN)! W okolicach 4 stycznia, gdy kosztował on około 34,5 tys. dolarów (126 tys. PLN) i jego kurs zaliczył gwałtowny spadek, nazywany flash crashem. Jeśli kurs notuje zbyt gwałtowne wzrosty, to inwestorzy, którzy posiadają bitcoina realizują zyski i zaczynają sprzedawać go dużych ilościach. Powoduje to, że pozycje osób które obstawiały wzrost kursu na dźwigni finansowej ulegają upłynnieniu. Wywołuje to paniczną sprzedaż co pogłębia dalsze spadki. Następnie rusza dalsza reakcja kaskadowa wywołana aktywowaniem tzw. stop-lossów u osób, które zabezpieczały swoje pozycje. Spowodowało to w zaledwie kilka godzin, że kurs spadł ponad 20%, a później odbił się od poziomu 28 tys. dolara (102 tys. PLN).

Fakt, iż dołek ten tak szybko został wykupiony, a bitcoin po raz kolejny przekroczył swoje ATH pokazuje, jak duże zainteresowanie jest tym składnikiem aktywów. Bardzo wielu inwestorów od dłuższego czasu wyczekiwało na spadki i jak mogliśmy zauważyć, jeśli się one pojawią to są bardzo szybko są wykupowane przez inwestorów, którzy liczą na dalsze wzrosty.

Ethereum na fali wzrostów

Jedną z kryptowalut, która była bardzo niedowartościowana w parze do bitcoina, o czym pisaliśmy w naszym wcześniejszym artykule, jest ethereum. W tej chwili wygląda jednak na to, że przełamany został trend spadkowy w parze do bitcoina, a jeśli chodzi o dolara, to kurs tego aktywa przekroczył ponad 1150 dolarów (4,2 tys. PLN), gdzie zanotował ponad 40% wzrostu! Do poziomów, które ustanowił na szczycie podczas hossy w 2017 roku brakuje mu zaledwie ok. 20%. Patrząc na tempo wzrostów w ostatnim czasie istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ciągu tygodnia poziom 1400 dolarów (5,1 tys. PLN) zostanie bez problemu przebity.

Kurs ethereum w parze do dolara ETH/USD na godzinnym interwale czasowym.

Prace nad ethereum 2.0 cały czas trwają, a sektor DeFi oparty o tę sieć bardzo prężnie się rozwija. Najbardziej popularne DAppsy, powodują jednak, że sieć jest bardzo mocno obciążona. W tej chwili wykonywanie transakcji w inteligentnych kontraktach na łańcuchu głównym ethereum kosztują nawet do 100 dolarów! Jeśli wraz ze zmianą algorytmu na proof-of-stake wprowadzona zostanie większa skalowalność w projekcie to powinno rozwiązać problem obciążenia sieci. Aktualnie wartość środków zamrożonych na poczet inteligentnych kontraktów wynosi ponad 20 miliardów dolarów!

Ilość środków zamrożonych w DeFi na poczet prawidłowego działania inteligentnych kontraktów.

 

Powiązane

Tylko 3% czasu od chwili powstania bitcoina jego cena wynosiła ponad 10000 dolarów.

Bitcoin Gold powstanie 25 października - co wiadomo?

» więcej artykułów