theme switch

Tesla kupuje bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów!

Jak dowiedzieliśmy się dziś z Amerykańskiej Komisji Papierów wartościowych i Giełd (SEC), Tesla złożyła dokumentację, z której wynika, że firma do swoich zasobów nabyła bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów. Ze zgłoszenia wynika również, że zamierzają oni również akceptować bitcoina jako środek płatniczy za swoje produkty, w tym także samochody.

Wykres bitcoina w parze do dolara na piętnastominutowym interwale czasowym (BTC/USD).

Od razu gdy wiadomość ta trafiła do informacji publicznej kurs bitcoina eksplodował ustanawiając tym samym swoje nowe szczyty (ang. all time high). W ciągu niecałej godziny cena bitcoina wzrosła o 5 tys. dolarów, dobijając do poziomu 45 tys. dolarów - co w ujęciu procentowym daje skok na poziomie 15%!

Użytkownicy, którzy uważnie śledzili Elona Muska na twitterze, z pewnością mogli zauważyć, że w coraz większym stopniu interesuje się on bitcoinem. W międzyczasie, gdy robił on sobie żarty z popularnego ostatnio Dogecoina dodając liczne memy z nim związane, w opisie na jego profilu znajdowało się jedno słowo - #bitcoin.

Jak zauważyła również jedna z użytkowniczek Twittera, już od grudnia przejawiał on publicznie zainteresowanie tym aktywem, a jak sam przyznał posiadał już wcześniej symboliczne 0,25 bitcoina w swoim portfolio, które dostał kiedyś od przyjaciela.

 

Tesla jest również pierwszą spółką należącą do indeksu giełdowego S&P500, która nabyła do swoich zasobów bitcoina. Jest bardzo prawdopodobnym, że w przyszłości inne firmy pójdą w ślad za Teslą, co spowoduje przypływ ogromnego kapitału na rynek kryptowalut. Dotychczas największą firmą posiadającą bitcoina było Microstrategy, prowadzone przez Michaela Sailora, a największym funduszem inwestycyjnym cały czas pozostaje Grayscale.

W przeciwieństwie do inwestorów na rynku kryptowalut, Ci na rynku tradycyjnym nie podzielili entuzjazmu, jak zapanował po tej informacji. Akcje Tesli, po informacji z Amerykańskiej Komisji Papierów wartościowych i Giełd nie zanotowały większych i bardziej gwałtowych ruchów, niż ma to miejsce podczas tradycyjnej sesji.

Indeks giełdowy Tesla, Inc. z dnia 08.02.2021r.

Powiązane

Największa na świecie giełda bitcoin Bitfinex trzyma pieniądze w ...Banku Spółdzielczym w Skierniewicach

Halving bitcoina - co warto wiedzieć?

» więcej artykułów