theme switch

Tesla planuje akceptować płatności w dogecoinie!

W ostatnich dniach po raz kolejny inwestorzy na rynku kryptowalut zostali zaskoczeni przez Elona Muska, który pełni funkcję CEO w Tesli. W swoim najnowszym tweecie ogłosił on, że Tesla będzie akceptowała dogecoina, jako formę płatności za swoje produkty.

Nie są znane jeszcze szczegóły tej decyzji oraz to, kiedy wejdzie ona w życie, ale już sama informacja w tym temacie wystarczyła, aby wybić kurs dogecoina w górę o ponad 20% w zaledwie kilka minut. Następnie po znacznym wzrośnie doszło do częściowej korekty tych wzrostów, jednak mimo to kurs znajduje się na wyższym poziomie, niż przed ogłoszeniem informacji przez Elona.

Wykres dogecoina w parze do dolara (Doge/USD).

Podobnie wyglądała sytuacja w przypadku bitcoina kilka miesięcy temu, gdy Elon Musk ogłosił, że Tesla będzie akceptować BTC jako środek płatniczy za ich produkty, po czym po kilku tygodniach całkowicie się z tego pomysłu wycofali, argumentując tym, że sieć bitcoina jest nieekologiczna i niepotrzebnie zużywa ogromne zasoby energii. Następnie pojawiła się informacja, że w przyszłości będą oni ponownie rozważać wdrożenie tego pomysłu, jeśli stanie się on bardziej ekologiczny. Dogecoin jako kryptowaluta, ze względu na specyficznie zaimplementowany w nim kod ma nieograniczoną podaż, a średnia roczna inflacja wynosi około 5%. Mechanizm kopania jest praktycznie taki sam jak w kryptowalucie litecoin, przez co zużywa ona mniej energii niż bitcoin, ale wymaga dodatkowej pamięci, która pozwala przetwarzać wszystkie informacje zawarte w sieci blockchain. Zaletą doge jest to, że jego sieć bardzo sprawnie przetwarza transakcje, a także ma nieporównywalnie mniejsze opłaty za korzystanie z sieci. Jest ona również bardzo bezpieczna, ze względu na wysoką moc obliczeniową i znaczną decentralizację.

Powiązane

Krok po kroku: Jak bezpiecznie przechowywać swoje środki?

Gwałtowna korekta kursu bitcoina, spadek o 10 tys. dolarów w kilka godzin!

» więcej artykułów