theme switch

UOKiK w kampanii społecznej ostrzega przed ryzykiem inwestycyjnym

"Policz i nie przelicz się" - pod taką nazwą realizowana jest kampania społeczna Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, związana z inwestycjami alternatywnymi. Kampania związana jest z inwestycjami w alternatywnyne aktywa, takie jak kryptowaluty, złoto, ropa naftowa, diamenty, kawa, zboże, dzieła sztuki.

Nowoczesne technologie, szeroki dostęp do internetu, płatności elektroniczne i globalny rynek wpływają na dostęp konsumentów do wielu ofert inwestycyjnych – mówi Tomasz Chróstny, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – Przedsiębiorcy na wiele sposobów próbują nas skłonić do powierzenia właśnie im naszych oszczędności, najczęściej kusząc wysokimi zyskami. Warto jednak dokładnie sprawdzić nie tylko spodziewane lub deklarowane zyski, ale i koszty, jakie poniesie konsument, a także możliwe do zrealizowania straty, które mogą nas pozbawić w całości zainwestowanych oszczędności. W przypadku alternatywnych narzędzi inwestycyjnych zalecam szczególną ostrożność i nieinwestowanie w coś, czego do końca nie rozumiemy, lub co wydaje się zbyt dobre, aby było prawdziwe. Skupmy zatem uwagę nie na zyskach, jak chcą przedsiębiorcy, ale na kosztach i ryzykach, aby każda decyzja była gruntowanie przemyślana. Policz i nie przelicz się! – dodaje Prezes UOKiK.Kantor kryptowalut KantorBitcoin.pl od zawsze popiera wszelkie działania związane z edukacją społeczeństwa w zakresie inwestowania i dołącza się do ostrzeżeń UOKiK.

Pamiętajcie! - nigdy nie dajcie namówić się na inwestycję w kryptowaluty lub inne aktywa, szczególnie osobom, które znacie słabo albo wcale. Nie ufajcie konsultantom telefonicznym lub e-mailom z informacjami, ze w jakimś serwisie czekają na Was do odebrania kryptowaluty. Oszuści często podają się za konsultantów, którzy umożliwią osiąganie ponadprzeciętnych zysków - nie ufajcie im, gdyż możecie stracić wszystkie oszczędności!

W razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej zrezygnować z inwestycji niż później żałować. Możecie także zawsze skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy, telefonicznie, lub pisząc na e-mail [email protected] i zapytać o kwestie co do których nie jesteście pewni. KantorBitcoin.pl działa na rynku nieprzerwanie od 2016 roku i przez ten czas pomogliśmy wielu osobom, aby nie zostały naciągnięte przez oszustów.Gorąco zachęcamy obejrzenia wypowiedzi Prezesa UOKiK związanej z kampanią "Policz i nie przelicz się" (poniżej) oraz do zapoznania się z pełną treścią strony informacyjnej kampanii, którą znajdziecie tutaj.

Polecamy również:

Policja i KantorBitcoin ostrzegają przed fałszywymi brokerami kryptowalut!

Powiązane

Jak bezpiecznie rozpocząć inwestycję w kryptowaluty?

Policja i KantorBitcoin ostrzegają przed fałszywymi brokerami kryptowalut!

» więcej artykułów