theme switch

Wpływ pandemii koronawirusa na kurs bitcoina i inne rynki finansowe.

Aktualnie sytuacja na rynku kryptowalut rozwija się bardzo dynamiczne, a kurs bitcoina notuje ciągłe spadki. Na tradycyjnej giełdzie sytuacja jest jeszcze gorsza,  indeksy takie jak polski WIG20, czy amerykański S&P500  tracą codziennie po klika procent. Proces ten generuje spadki kapitalizacji liczone w setkach milionów. WIG 20 przebił aktualnie najniższy poziom, jaki osiągnął podczas kryzysu finansowego w 2008 roku. Po raz pierwszy mamy do czynienia z sytuacją gdzie w WIG20 znajduje się spółka groszowa (czyli taka, której akcje są warte mniej niż 1zł - aktualnie jest to poziom 92 groszy). Tylko w dniu dzisiejszym od otwarcia WIG20 stracił prawie 10%!

Wykres WIG20.

Analiza kursu bitcoina

Aktualnie kurs bitcoina jest na poziomie 7400 dolarów (ok. 28,5 tys. PLN) i walczy o trzymanie długofalowego trendu, który kontynuował od początku 2019 roku. Wtedy też jego kurs osiągał rekordowo niskie poziomy i zaliczył największy dołek. Jeśli spadki będą kontynuowane może dojść do załamania i trend ten ulegnie odwróceniu, co wiązałoby się z jeszcze większymi spadkami. Jedną z przyczyn, która może pozwolić na utrzymanie kursu bitcoina w ryzach jest zbliżający się halving. Wydarzenie to spowoduje, że liczba bitcoinów wydobywanych z każdym blokiem zmniejszy się o połowę. Biorąc jednak pod uwagę poziom paniki jaki panuje w społeczeństwie i fakt, że przez koronawirusa zagrożone jest zdrowie wielu osób to takie tematy jak inwestowanie schodzą na drugi plan, co z pewnością rzutuje też na kursy indeksów giełdowych i kryptowalut.

Kurs bitcoina w parze do dolara BTC/USD.

Najlepiej w tej chwili trzyma się złoto. W czasach kryzysu od zawsze był to dobry wybór inwestycyjny. Jego cena oscyluje w okolicach 1640 dolarów

(ok. 6,2 tys. PLN) za uncję i notuje ono dalsze wzrosty. Na rynku walut cyfrowych sentyment pozostaje od kilku dni bez zmian. Większość osób wyprzedaje się, aby ochronić swój kapitał. WHO ogłosiło, że epidemia koronawirusa jest już pandemią na skalę światową, a w Polsce potwierdzono już 47 przypadków zachorowań - liczba tych niepotwierdzonych jest zapewne znacznie wyższa.

Latest Crypto Fear & Greed Index

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Sieć kryptowaluty Stellar dezaktywowana na ponad godzinę.

Wprowadzamy możliwość kupna BentynCoinów (BEN)

» więcej artykułów