theme switch

Wzrost popularności i dalsze plany rozwoju Ethereum

Bitcoin jest najbardziej rozpoznawalną kryptowalutą ze wszystkich. Kolejną najczęściej używaną walutą cyfrową, znajdującą się na drugim miejscu pod względem kapitalizacji jest ethereum. Na jej podstawie we wcześniejszym artykule wyjaśnialiśmy jak działa blockchain.

Ethereum powstało w połowie 2015 roku i nie było wtedy zbyt popularną kryptowalutą. Z czasem jednak zaczęła gromadzić coraz większą ilość inwestorów i użytkowników. W szczycie bańki 2017 roku kapitalizacja tej waluty cyfrowej przekroczyła 100 miliardów dolarów, a cena jednego ethera osiągnęła ponad 1370$. Platforma ethereum charakteryzuje się tym, że ma możliwość wykorzystywania inteligentnych kontraktów, co pozwala na sprawne zarządzanie transakcjami w jej ekosystemie.

Dalsze plany rozwoju ethereum

Współzałożyciel ethereum Joseph Lubin powiedział, że w ciągu następnych 18-24 miesięcy kryptowaluta ta stanie się 1000 razy bardziej wydajna niż aktualnie. Stwierdził on, że wydarzeniem, które zwiększy tak drastycznie skalowalność tej waluty cyfrowej będzie wypuszczenie do sieci aktualizacji w wersji 2.0, zwanej także Serenity. Wyjaśnił, że proces ten jest podzielony na cztery fazy i osiem grup badawczych pracuje nad ich rozwojem.

Do końca roku powinniśmy mieć w pełni funkcjonalny testnet i będzie dostępna zerowa faza operacyjna dla ethereum 2.0 - Mówi Joseph Lubin w wywiadzie dla Cointelegraph.

Zdradził on również, że mają już plany w jaki sposób połączyć ze sobą łańcuchy starej i nowej sieci za pomocą mechanizmów dwukierunkowych, w taki sposób, aby nie utracić coinów, które się na nich znajdują.

Odniósł się również do obaw związanych z przejściem kryptowaluty z konsensusu proof-of-work na proof-of-stake. Stwierdził, że został on dokładnie zbadany pod względem rentowności zanim odpowiednie zespoły zaczęły pracować nad jego wdrożeniem.

Bitcoina oraz inne kryptowaluty możesz nabyć w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

Powiązane

Japońskie giełdy zostają instytucjami finansowymi

Narkotyki, polityka i seks - jak często kryptowaluty wykorzystywane są nielegalnie?

» więcej artykułów