theme switch

Bitcoin coraz bliżej 9000$ po ustanowieniu kolejnego tegorocznego ATH.

Przyczyn aktualnie panujących wzrostów możemy doszukiwać się na bardzo wielu płaszczyznach. Śledząc aktualności ze świata pewnie każdy spotkał się z informacją o wojnie handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Chinami. Założyciel Digital Currency Group -  Barry Silbert uważa, że w takich sytuacjach bitcoin zachowuje się jak "bezpieczna przystań", jak miało to miejsce np. podczas ogłaszania Brexitu.

Obecne ożywienie na niższych poziomach było poparte silnymi przepływami funduszy instytucjonalnych na co wskazują rekordowe wolumeny na giełdach pochodnych bitcoina. Kapitalizacja rynkowa wszystkich stablecoinów przekroczyła aktualnie 4 miliardy dolarów, a tether mimo ostatnich wydarzeń nie stracił na popularności i bije rekordy w dziennym wolumenie z ubiegłego roku.

Analiza techniczna - kurs bitcoina

Patrząc na wykres bitcoina w parze do dolara możemy zauważyć, że przez jakiś czas po ostatnich wzrostach wszedł w lekki trend boczny. Utworzyła się tym samym formacja trójkąta, z której były tylko dwie drogi wyjścia - w górę lub w dół. Wielu analityków uważało, że czeka nas lekka korekta, jednak jak już wiemy bitcoin przebił bardzo ważną linię oporu na poziomie 8500$ dolarów i kontynuuje dalsze wzrosty potwierdzając tym samym swój trend wzrostowy. Jeśli wzrosty się utrzymają niedługo możemy spodziewać przebicia nawet 10000$ dolarów, co spowoduje wielki szum dookoła bitcoina i zwiększy rozgłos w dużych mediach. Skutkiem tego może być większa liczba potencjalnych nowych inwestorów.

Wykres kursu bitcoina w parze do dolara BTC/USD.

Jak możemy zauważyć na wykresie poziom dominacji bitcoina od miesiąca jest na stałym poziomie. W praktyce oznacza to, że podczas wzrostów kursu bitcoina większość altcoinów podąża jego śladem przez co nie obserwujemy rosnącego poziomu dominacji tej kryptowaluty.

Wykres dominacji bitcoina w parze do wszystkich wiodących altcoinów.

Analiza kursu litecoina

Kryptowalutą na którą warto zwrócić szczególną uwagę jest litecoin. Wyróżnił się on tym, że w ciągu ostatniego tygodnia zanotował kolejny duży zysk, tym razem na poziomie 25%. Dla porównania w przypadku bitcoina wyniósł on 10%. Prawdopodobnym i głównym powodem wzrostów jest zbliżający się w sierpniu halving tej kryptowaluty. Ludzie bliżej zaznajomieni z tematem wiedzą jak wyglądała sytuacja w przeszłości i aktualnie kumulują duże ilości litecoinów, aby sprzedać je po osiągnięciu odpowiedniego profitu. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym wcześniejszym artykule.

Wkres kursu litecoina w parze do tethera LTC/USDT.

Bitcoina oraz litecoina możesz nabyć w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

 

Powiązane

Lightning network - jak działa sieć błyskawiczna bitcoina?

Baza danych Ledgera została zhakowana. Wyciekły miliony maili i adresy użytkowników.

» więcej artykułów