theme switch

Analiza techniczna kursu monero - czy zacznie podążać za bitcoinem?

Monero jest to kryptowaluta, która wykorzystuje mechanizmy pozwalające jej na wykonywanie w pełni anonimowych transakcji. To jedna z najstarszych walut cyfrowych, która zbudowana jest na fundamentach bitcoina. Więcej na temat detali technicznych, które są w niej zaimplementowane możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Analiza techniczna kursu monero.

Aktualna cena za 1 monero wynosi około 85 dolarów (343 PLN - na stronie kantorbitcoin.pl)

Rosnąca przez ostatnie miesiące dominacja bitcoina na rynku kryptowalut sprawia, że większość altcoinów przechodzi przez ciężkie czasy. Tylko od początku czerwca wzrosła ona z 55% na ponad 65% i cały czas rośnie. Powoduje to, że inne kryptowaluty, w tym monero są w trendzie spadkowym w parze do bitcoina (BTC/XMR). Jak możemy zauważyć na wykresie, tylko od początku maja cena monero w satoshi (podstawowej jednostce bitcoina) spadła z 0,0116 sat. do poziomu do poziomu 0,0080 sat. co oznacza spadek wartości o prawie 45 procent.

Wykres monero w parze do bitcoina (XMR/BTC).

Mimo, że w parze do bitcoina kurs cały czas traci na wartości sytuacja całkiem inaczej się prezentuje, jeśli spojrzymy na jego stosunek do dolara amerykańskiego. Od początku 2019 roku jego kurs wzrósł z 45 dolarów (ok. 170 PLN) do aktualnej ceny na poziomie 85$. W szczytowym punkcie tego roku osiągnął on pułap 120 dolarów (454 PLN), co oznacza prawie 300% wzrost w ciągu kilku miesięcy. Mimo to nawet z najwyższego tegorocznego pułapu do ATH (ang. all time high), które osiągnął 7 styczcnia 2018 roku na poziomie 495 dolarów (1875 PLN) nadal brakuje kilkuset procent!

Wykres monero w parze do dolara XMR/USD.

Potencjał do dalszych wzrostów

Wskaźnik RSI (ang. relative strength index), który określa aktualną siłę trendu w interwale jednodniowym wskazuje aktualnie na okres konsolidacji kursu monero. Z tego poziomu ciężko określić, w którą stronę będzie podążał dalszy trend. Jeśli dominacja bitcoina cały czas będzie rosła, może utrzymać się aktualna sytuacja, w której monero zyskuje w parze do dolara, a jego wartość w satoshi spada. Jeśli cena bitcoina utrzymywałaby stały poziom lub rosła, ale dominacja zaczęłaby spadać oznaczałoby to, że większość kapitału trafiającego na rynek nie idzie już w stronę bitcoina. Tworzyłoby pole do wzrostów dla altcoinów, które mogłyby wygenerować potencjalnie większy zysk.

Bitcoina oraz monero możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Podatek od kryptowalut - MF proponuje naprawdę dobrą zmianę

Atak hakerski - deweloper bitcoina stracił 200 bitcoinów

» więcej artykułów