theme switch

Kurs bitcoina wybija się z konsolidacji, altcoiny notują dalszy wzrost.

Odkąd kurs bitcoina odbił się od szczytu, gdy ustanowił swoje nowe ATH (ang. all time high) kilkukrotnie, z powodzeniem testował linię wsparcia w okolicach 30 tys. dolarów (111 tys. PLN). Wielu analityków uważa, że im częściej ona zostanie przetestowana tym większa szansa, że wreszcie zostanie przebita i czekać nas będzie korekta.

Wykres bitcoina w parze do dolara na czterogodzinnym interwale czasowym (BTC/USD).

Jak mogliśmy jednak zauważyć, po czterech próbach przebicia utrzymała ona swój poziom, a aktualnie kurs oscyluje około sześciu tysięcy dolarów powyżej tej linii. Wiele wskazuje więc na to, że będzie on kontynuował swój trend wzrostowy i w najbliższych tygodniach zbliży się ponownie do poziomu 40 tys. dolarów (148 tys. PLN). Jeśli uda się go przebić z dużym prawdopodobieństwem zbliży się do wcześniej ustanowionego poziomu ATH (ang. all time high) w okolicach 42 tys. dolarów (156 tys. PLN). Z każdym dniem możemy zaobserwować przypływ znacznej ilości nowych inwestorów na rynek, a także rosnące zainteresowanie funduszy inwestycyjnych, które szukają miejsc w których mogłyby ulokować swój kapitał.

Wskaźnik RSI dla kursu bitcoina

Wskaźnik RSI (ang. relative strength index) jest to oscylator, który określa aktualną siłę trendu oraz to czy dany składnik aktywów jest nadmiernie wykupowany lub wyprzedawany. W chwili, gdy przebił on poziom 4o tys. dolarów (148 tys. PLN) jego wartość była już skrajnie wysoka (ponad 90 punktów), a coraz większa liczba inwestorów spodziewała się korekty z każdym kolejnym wzrostem.

Warto zauważyć, że ostatnio, gdy jego cena była na podobnym poziomie jak w tej chwili wskaźnik ten pokazywał o wiele wyższe wartości. Mimo, że kurs jest na podobnych poziomach, to przez okres kilkudniowej konsolidacji indykatory wskazujące wysoki poziom wykupienia rynku są w tej chwili o wiele niższe (około 50 punktów). Oznacza to, że bitcoin ma jeszcze duże pole do dalszych wzrostów.

Opłaty w sieci bitcoina

Opłaty za wykonanie transakcji w sieci bitcoina utrzymują się na dość wysokim poziomie. Aktualnie, jeśli chcemy, aby nasza transakcja przeszła w kolejnym bloku musimy zapłacić około 14 dolarów. Jest to spora suma, jednak w porównaniu do cen, które mogliśmy zaobserwować w szczycie hossy w 2017 roku, jesteśmy cały czas na dość niskim poziomie. Ceny za umieszczenie transakcji w kolejnym bloku sięgały ponad 50 dolarów.

Wskaźnik nastrojów rynkowych

Jak możemy zauważyć, na rynku cały czas wśród inwestorów panuje skrajna chciwość. Poziom ten jednak utrzymuje się już od dłuższego czasu, gdy bitcoin przebił poziom 20 tys. dolarów. Związane jest to z rosnącym zainteresowaniem wśród inwestorów, a także rosnącą popularnością tematyki walut cyfrowych w mediach głównego nurtu.

Crypto Fear & Greed Index on February 3, 2021

Powiązane

Ethereum - Długo wyczekiwany hard-fork ma nastąpić dzisiaj

Jak śledzić transakcje wykonane w sieciach blockchain?

» więcej artykułów