theme switch

Bitcoin przebija 50 tys. dolarów! Microstrategy planuje zwiększyć swoje zasoby.

Notowana na giełdzie firma - Microstrategy, prowadzona przez Michaela Sailora, o której już wielokrotnie wspominaliśmy w naszych artykułach przymierza się do kolejnych zakupów bitcoina. Aktualnie posiadają oni już ponad 71 tys. bitcoinów, które nabywali w większości w okolicach 10-11 tys. dolarów! Byli oni jednym z pierwszych inwestorów instytucjonalnych, którzy postanowili zakupić to cyfrowe aktywo. W ślad za nimi poszło wiele innych firm, a największą z nich jest Tesla, która kupiła bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów.

Tym razem Microstrategy planuje zakupić bitcoiny o wartości 600 milionów dolarów. Przy aktualnej cenie bitcoina pozwoli to na zakup około 12 tysięcy bitcoinów. Całość obwieszczenia dostępna jest na końcu artykułu.

Kurs bitcoina ustanawia kolejne rekordy.

Po opublikowaniu tej informacji rozpoczęła się kolejna fala wzrostów, na której kurs bitcoina definitywnie przekroczył 50 tys. dolarów. Podczas tego rajdu wzrosła także dominacja bitcoina, co oznacza że kurs większości z kryptowalut wzrósł proporcjonalnie mniej niż bitcoin, lub zanotował niewielką korektę. Po raz kolejny cena bitcoina porusza się po niezbadanych wcześniej poziomach, ciężko jest więc ocenić do jakich poziomów ma szansę wzrosnąć w najbliższym czasie.

Wykres bitcoina do dolara na godzinnym interwale czasowym (BTC/USD).

Na rynku panuje aktualnie bardzo pozytywny sentyment i większość inwestorów liczy na kontynuacje rajdu lub zwiększony przepływ kapitału w stronę altcoinów. Giełdy i kantory notują rekordowe wolumeny, a także bardzo szybki przypływ nowych użytkowników.

Opłaty w sieci bitcoina

Aktualnie korzystanie z sieci bitcoina jest coraz droższe. Za wykonanie jednej transakcji, jeśli chcemy, aby przeszła w kolejnym bloku, należy zapłacić prawie 20 dolarów. Jest to bardzo dużo, jednak to cały czas o wiele mniej, niż podczas szczytu hossy w 2017 roku, gdzie ceny za transakcję dochodziły po ponad 50 dolarów.

Opłaty transakcyjne w sieci bitcoina.

Na podobnym poziomie są aktualnie opłaty transakcyjne w sieci ethereum, a jeśli korzystamy ze zdecentralizowanych giełd typu uniswap, są one jeszcze wyższe, dochodząc momentami do wartości przekraczających 50-100 dolarów!

Powiązane

Instytucjonalni inwestorzy zaczynają kupować bitcoina?

Ethereum 2.0 ruszyło, kontrakt depozytowy został wypełniony.

» więcej artykułów