theme switch

Cena Bitcoina powyżej 30 tys. USD, a z USA płyną pozytywne sygnały

Ubiegły tydzień minął pod znakiem znacznych wzrostów na giełdzie w USA, co sprzyjało utrzymaniu się kursu BTC powyżej psychologicznego poziomu 30 000 USD.

Dziś nad ranem kurs BTC na chwilę spadł poniżej poziomu 30 tys. USD, lecz szybko odrobił straty i podobnie jak wszystkie pozostałe największe kryptowaluty delikatnie rośnie. Utrzymaniu kursu sprzyja atmosfera jaka pojawiła się wśród tradycyjnych instytucji finansowych, związana z kilkoma wnioskami o umożliwienie uruchomienia ETF, które wpłynęły do amerykańskiej SEC w ubiegłym tygodniu, oraz wydanej w piątek zgody regulatora na uruchomienie pierwszego takiego funduszu.

Warto zwrócić na bardzo duży, ponad 15-procentowy wzrost udziału Bitcoina w całościowej kapitalizacji rynku kryptowalut, która sięga już 49,91%. Jest to również pokłosie zdarzeń w USA, gdzie większość pozytywnych zdarzeń związanych z regulacjami kryptowalut dotyczyła właśnie walut najbardziej tradycyjnych, tj. Bitcoin, Litecoin i Ethereum.

Weekendowe niepokoje i zamieszki w Rosji nie wpłynęły dotychczas negatywnie ani na wyceny kryptoaktywów, ani na tradycyjne rynki.

Powiązane

Kurs bitcoina eksplodował. Co spowodowało tak duże wzrosty?

Kurs bitcoina wybija się z konsolidacji, altcoiny notują dalszy wzrost.

» więcej artykułów