theme switch

Cena bitcoina przekroczyła 10000 dolarów - psychologiczna bariera przełamana.

Cena bitcoina przekroczyła dzisiaj poziom 10000 dolarów, po tym jak w ciągu pierwszych miesięcy tego roku jego cena oscylowała w przedziale 3000-4000 tys. USD. Tylko w ciągu ostatniej doby jego cena poszła w górę o ponad 10% i wynosi aktualnie 10700$. Oprócz wskaźników wykorzystywanych w analizie technicznej, również na poziomie fundamentalnym wiele czynników wskazywało na dalsze wzrosty. Publikacja białej księgi (ang. whitepaper) przez librę wywołała wiele rozgłosu w branży walut cyfrowych. Pisaliśmy na ten temat w naszym wcześniejszym artykule. W tym miesiącu mieliśmy do czynienia z nowym rekordem sumarycznej mocy obliczeniowej w sieci bitcoina. Inwestorzy myślący z dużym wyprzedzeniem przygotowują się również na nadchodzący halving bitcoina, który odbędzie się w okolicach 21 maja 2020 roku.

Analiza techniczna USD/BTC.

Jak widzimy bitcoin ciągle utrzymuje się we wzrostowym kanale, osiągając jego górne granice. Z dużym prawdopodobieństwem może czekać na lekka korekta do okolic 10000$, zanim będzie kontynuował dalsze wzrosty.

Obserwując wskaźnik RSI (ang. relative strength index), który określa siłę trendu wzrostowego widzimy że jest on w swoim szczytowym punkcie i może czekać go lekki spadek - co również wiązałoby się z drobną korektą przed kontynuacją dalszych wzrostów.

Jednak korekta nie jest konieczna - warto zauważyć, że przełamana została ważna bariera psychologiczna, która może być zapalnikiem do dalszego wzrostu i część kapitału pojawiającego się na giełdzie może zostać przelane na altcoiny. Aktualnie dominacja bitcoina wynosi 59% procent i zbliża się do rekordowego tegorocznego poziomu jaki był w maju.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powiązane

Monero i Bitcoin najlepiej rokującymi kryptowalutami

Halving Litecoina – co warto wiedzieć?

» więcej artykułów