theme switch

Craig Wright przypisuje sobie prawa autorskie do kodu źródłowego bitcoina.

Craig Wright, założyciel bitcoin'a SV (powstałego podczas podziału łańcucha bitcoina casha) rzekomo otrzymał amerykańskie prawa autorskie do whitepaper oryginalnego bitcoina oraz więszkości kodu, który zawiera. Whitepaper jest to dokumentacja, która została stworzona podczas powstawania bitcoina i opisuje wszystkie techniczne detale związane z mechanizmem jego działania.

Czy jest on prawdziwym Satoshim Nakamoto?

Craig Wright podaje się za twórcę prawdziwego bitcoina, jednak w rzeczywistości jest to bardzo wątpliwe. Nigdy nie był on w stanie udowodnić, że ma dostęp do konta, na którym Satoshi Nakamoto (prawdziwy twórca bitcoina) trzymał swoje coiny. Działanie to byłoby niezbitym dowodem na potwierdzenie jego słów. Wiadomość ta wyszła na jaw za pośrednictwem strony informacyjnej o tematyce kryptowalut, którą prowadzi dobry znajomy Craiga. Biorąc pod uwagę inne źródła informacji należy patrzeć na tą nowinkę z przymrużeniem oka. Było to jednak bardzo dobre zagranie marketingowe, ponieważ cena bitcoina SV po tej informacji poszybowała w górę o ponad 50%.

Amerykańskie biuro praw autorskich rzekomo przyznało Craigowi rejestrację, która po przetłumaczeniu brzmi następująco:

"NAS. rejestracja praw autorskich nr. TXu 2-136-996, data wejścia w życie 11 kwietnia 2019 r., Na artykuł zatytułowany Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System, z rokiem ukończenia 2008. Rejestracja uznaje autora za Craiga Stevena Wrighta, używając pseudonimu Satoshi Nakamoto. ”

Rejestracja praw autorskich USA nr. TX-8-708-058, data wejścia w życie 13 kwietnia 2019 r., Na program komputerowy zatytułowany Bitcoin, z rokiem ukończenia 2009 i datą pierwszej publikacji 3 stycznia 2009 r. Rejestracja uznaje autora za Craiga Stevena Wrighta, używając pseudonimu Satoshi Nakamoto. Wright napisał większość wersji 0.1 oprogramowania klienckiego Bitcoin, a rejestracja obejmuje części, które napisał. ”

Entuzjaści bitcoina nie kryją swojego oburzenia tą informacją. Powstała nawet petycja, aby odwołać przyznane prawa autorskie. Stała się ona bardzo popularna za pośrednictwem serwisu reddit. Link do wątku znajduje się tutaj.

Zmiany w kursie prawdziwego bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz inne kryptowaluty możesz nabyć w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

 

Powiązane

Zakup kryptowalut bez weryfikacji - czy jest to możliwe?

Co analiza techniczna mówi nam o aktualnym kursie ethera?

» więcej artykułów