theme switch

Trump nazywa bitcoina oszustwem i domaga się regulacji.

W jednym z najnowszych wywiadów, których były prezydent USA - Donald Trump, udzielił dla foxnews został on zapytany o to, co uważa na temat bitcoina. Nazwał on go oszustwem, a także walutą, która próbuje konkurować z dolarem, jako cyfrowy zasób, próbujący stać się walutą świata. To nie pierwszy raz gdy negatywnie wypowiadał się o kryptowalutach. Za czasów, gdy pełnił on jeszcze funkcję prezydenta i był aktywnym użytkownikiem twittera, pisał on, że jest to wysoce niestabilny składnik aktywów i nigdy nie był ich fanem. Mówił on również, że nieregulowane aktywa kryptograficzne mogą ułatwiać niezgodne z prawem zachowanie, w tym handel narkotykami i inną nielegalną działalność.

Salwador akceptuje bitcoina jako pełnoprawny środek płatniczy

Prezydet Salwadoru - małego kraju w Ameryce środkowej ogłosił ostatnio, że w rządzie przegłosowana została ustawa, która uznaje bitcoina za pełnoprawny środek płatniczy. Zwolni go to z opodatkowania od zysków kapitałowych, a także umożliwi płatności na terenie całego kraju. Kongres zatwierdził propozycję prezydenta Nayiba Bukele dotyczącą przyjęcia kryptowaluty, zdobywając 62 z 84 możliwych głosów. Prezydent powiedział, że rząd przeszedł do historii i że ruch ten ułatwi Salwadorczykom mieszkającym za granicą wysyłanie pieniędzy do kraju. Bitcoin stanie się prawnym środkiem płatniczym, obok dolara amerykańskiego, za 90 dni. Nowe prawo oznacza, że każda firma musi zaakceptować Bitcoin jako prawny środek płatniczy dla towarów lub usług, chyba że nie jest w stanie zapewnić technologii potrzebnej do przeprowadzenia transakcji.

Wielu biznesmenów zastanawia się już, jak będą mogli wykorzystać te zmiany w prawie do prowadzenia swoich firm. Zmiana ta prawdopodobnie przyciągnie wiele nowych spółek technologicznych ze względu na szeroką adopcję bitcoina oraz niskie podatki.  Ponadto po ogłoszeniu tej decyzji wrosło również zainteresowanie nieruchomościami znajdującymi się w Salwadorze.

 

Powiązane

Moc obliczeniowa w sieci bitcoina notuje dalsze spadki. Czy odbije się to na kursie?

Ile bitcoinów zaginęło w sieci? Jaka jest aktualna podaż bitcoina?

» więcej artykułów