theme switch

Gdzie i jak kupić ethereum? - Nowa kryptowaluta w kantorbitcoin!

Interesując się na szerszą skalę kryptowalutami, niektórzy z Was mogą dojść do etapu, w którym będą zainteresowani ich kupnem. Jedną z najbardziej popularnych walut cyfrowych, która zajmuje aktualnie drugie miejsce pod względem kapitalizacji, zaraz po bitcoinie, jest ethereum. To jedna z pierwszych kryptowalut, która umożliwiła tworzenie inteligentnych kontraktów (ang. smart contracts) oraz zdecentralizowanych aplikacji, czyli tzw. DAppsów. Kupno walut cyfrowych nie jest trudne, ale warto wiedzieć o kilku rzeczach, zanim się na to zdecydujemy, aby nie utracić swoich środków.

Jak kupić ethereum?

Dla osób, które kupują okazjonalnie, lub większe ilości w kilku partiach, aby trzymać swoje kryptowaluty długoterminowo, zdecydowanie rekomendujemy korzystanie z naszego kantoru. W Polsce istnieje wiele konkurencyjnych kantorów, które mogą różnić się prowizjami, różnicą w kursie kupna oraz sprzedaży, oraz ofertą i sposobami realizacji zamówień. Warto je ze sobą porównać zanim zdecydujemy się na wybranie któregokolwiek z nich. Ważne jest, aby sprawdzić również wiarygodność pośrednika i zapoznać się z opiniami na jego temat. Korzystając z kantoru unikamy również tzw. "ryzyka giełdy", które polega na tym, że wszystkie kryptowaluty, które trzymamy na platformie giełdowej są jej własnością, a nie naszą! Może ona w każdej chwili zablokować możliwość depozytu oraz wypłaty środków bez podania konkretnego powodu. Podczas realizacji zamówień za pomocą kantoru środki mogą zostać wysłane bezpośrednio na adres portfela kupującego, gdzie tylko on ma do nich dostęp.

Jeśli planujesz zakup, aby kontynuować dalszą wymianę swoich kryptowalut na giełdzie, również rekomendujemy, aby wymienić w pierwszym etapie środki, za pomocą naszego kantoru. Aktualnie, jedną z największych i cieszących się najlepszymi opiniami giełdą jest binance. Niemożliwa jest jednak bezpośrednia wpłata tam swoich środków, jeśli posiadamy złotówki (PLN). Ma ona dostępną w ofercie mnogą liczbę kryptowalut, a takie jak bitcoin, ethereum czy litecoin możesz wpłacić tam, nabywając je najpierw w naszym kantorze, aby wykorzystać do dalszego handlu. Więcej informacji na ten temat, dowiesz się czytając nasz wcześniejszy poradnik.

Zakupu ethereum możesz dokonać poprzez wejście na stronę główną, w zakładce ETH - kupno/sprzedaż.

Binance – jak wpłacić pieniądze? Poradnik

Powiązane

Bill Barhydt, szef ABRA twierdzi: "Rozpęta się piekło"

Forki bitcoina - dlaczego wartość większości spada praktycznie do zera?

» więcej artykułów