theme switch

Giełda binance spaliła własne monety o gigntycznej wartości.

Giełda binance jest to jedna z największych na świecie platform do wymiany i handlu kryptowalutami oraz kontraktami terminowymi. Posiada ona swoją własną kryptowalutę zwaną binance coinem (BNB). Jest ona skonstruowana tak, że giełda wyzbywa się własnych monet BNB o równowartości 20% kwartalnych przychodów jakie osiągną. Palenie monet jest to proces, w którym przesyłane są one na adres, do którego nikt nigdy nie będzie miał dostępu, a więc na zawsze zostają wykluczone z obiegu. Ostatni raz wydarzenie to miało miejsce 17 października, a spalone zostało ponad 2 miliony BNB o wartości 36,7 mln. dolarów! Wydarzenie to będzie regularnie powtarzane, aż do czasu, gdy w obiegu pozostanie 100 milionów BNB. Aktualnie po ostatnim wypaleniu w puli pozostało ich ok. 185 milionów.

Źródło: https://www.binance.com/en/blog/391462665575727104/9th-BNB-Burn-Q3-2019-Recap-from-CZ

Spalanie monet nadaje tej kryptowalucie deflacyjnego charakteru, wiąże się ze wzrostem jej wartości (nie mylić z ceną) w długich okresach czasowych. Na cenę wpływ ma zbyt duża ilość czynników, abyśmy byli w stanie stwierdzić, który z nich jest najbardziej determinującym. Jeśli mówimy o wartości, mamy na myśli zjawisko, w którym siła nabywcza 1 BNB dzisiaj (przy ilości 185 mln.) będzie warta co najmniej tyle ile 0,54 BNB po zmniejszeniu ilości monet do 100 mln.

Kapitał giełdy przebił poziom miliarda dolarów.

Jak donoszą najnowsze badania, giełda binance osiągnęła skumulowany zysk o wartości 1 miliarda dolarów na dzień 30 września 2019r. Uruchomione zostało w ostatnim czasie bardzo dużo nowych funkcji, które znacznie rozszerzyły jej możliwości. Między innymi otwarta została platforma pożyczkowa, możliwość obrotu kontraktami terminowymi oraz możliwość inwestowania w IEO (projekty we wczesnej fazie rozwoju).

ETP'y związane z BNB na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych.

Kryptowaluta BNB już niedługo będzie dostępna dla inwestorów na największej szwajcarskiej giełdzie jako produkt giełdowy w formie ETP. Są to instrumenty finansowe , które pozwalają wycenić na zasadach zleceń kupna i sprzedaży podczas sesji giełdowej, przez co na bieżąco zachowują płynność finansową. Handel ruszy już 29 października. Jak twierdzi założyciel binance - Changpeng Zhao pozwoli to tradycyjnym inwestorom dostęp do zróżnicowanych aktywów i pozwoli wejść na globalny rynek kryptowalut oraz poznać jego innowacyjne produkty.

Binance uruchamia dźwignię finansowa 125x

Giełda binance wprowadziła również w ostatnim czasie rekordową dźwignie finansową (ang. margin trading) na poziomie 125x. Pozwala ona przy kapitale 100 dolarów, wejść w pozycję bitcoina o wartości 12,5 tys. USD! Pozwala to na duże zyski jednak wiąże się to z bardzo ogromnym ryzykiem i szybką utratą swoich środków, w razie złej predykcji zmiany kursu. Zalecamy więc wiele ostrożności dla chętnych chcących skorzystać z tego narzędzia. Więcej na temat działania dźwigni finansowej możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Jeśli chciałbyś zacząć korzystać z giełdy binance, ale nie wiesz jeszcze jak zdeponować tam swoje środki, zachęcamy do lektury naszego poradnika.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powiązane

Giełda binance wznawia depozyty i umożliwia ponowny handel

Portfele kryptowalutowe - oprogramowanie i bezpieczeństwo

» więcej artykułów