theme switch

Giełdy wstrzymują handel na kryptowalucie XRP, cena zalicza kolejny dołek.

Po tym jak pojawiła się wiadomość mówiąca o tym, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd pozwała Ripple Labs, a także jej dwóch współzałożycieli, rynek bardzo gwałtownie zareagował. Po informacji o potencjalnym pozwie kurs XRP zaczął gwałtowną falę spadków. Od swojego tegorocznego ATH (ang. all time high) zaliczył spadek na poziomie ponad 75% osiągając w dołku cenę ok. 0,19 dolara za sztukę.

Do spadku dochodziło w trzech falach. Pierwsza z nich wywołana była informacją o potencjalnym pozwie, co spowodowało, że cena XRP poszybowała w dół na około 0,45 dolara. Następnie doszło do lekkiego odbicia, a dzień później gdy do informacji publicznej trafił dokument z pozwem - zawierający 71 stron, cena zanotowała spadek do poziomu 0,22 dolara. Szybko jednak doszło do obicia i krótkotrwałej stabilizacji w okolicach 0,3 dolara.

Giełdy wstrzymują handel na XRP.

Kolejnym ciosem dla XRP były informacje płynące z giełd, mówiące o tym, że do czasu wyjaśnienia sprawy wstrzymują handel tą kryptowalutą. W pierwszej kolejności było to kilka małych giełd, ale gdy ogłosiła to jedna z największych platform giełdowych w USA, to doszło do trzeciej fali spadków, w której cena z 0,3 dolara spadła do poziomów poniżej 0,2 dolara.

Wielu inwestorów wstrzymuje się z ponowną inwestycją w tę kryptowalutę do czasu wyjaśnienia sprawy. Jeśli Ripple Labs uda się wybronić w sądzie przed zarzutami, cena z dużym prawdopodobieństwem odbije od dna. Jeśli jednak przegrają to XRP może na dłuższy czas wypaść z listy topowych pod względem kapitalizacji altcoinów, a także zostać usunięta z wielu innych giełd.

Powiązane

Jakie główne algorytmy wykorzystuje sieć blockchain?

Kurs bitcoina w dobę spada o 10 tys. dolarów! Czy to koniec wzrostów?

» więcej artykułów