theme switch

Indyjski rząd debatuje nad zakazem korzystania z kryptowalut

W departamentach indyjskiego rządu krąży projekt ustawy, który miałby całkowicie zakazać ich obywatelom korzystania z kryptowalut. Jest to informacja jaką ogłosiły tamtejsze lokalne media prasowe, The Economic Times - 25 kwietnia 2019 roku.

Rządowe instytucje skłonne poprzeć zakaz korzystania z kryptowalut.

Osoba zaznajomiona ze sprawą, która przekazała tą informację zaznaczyła również, że rozpoczęły się międzyresortowe konsultacje. Resorty obradują w sprawie projektu ustawy zakazującej kryptowalut i regulującej rachunki oficjalnych walut cyfrowych w 2019 roku. Za poparciem ustawy wstawiły się już podobno takie instytucje jak departament spraw gospodarczych (DEA), centralny zarząd podatków bezpośrednich (CBDT), centralny zarząd podatków pośrednich i ceł (CBIC) oraz organy ds. edukacji i ochrony inwestorów (IEPFA).

Departamenty rozważą również zakazanie walut cyfrowych na podstawie ustawy o zapobieganiu praniu brudnych pieniędzy, ponieważ mogłyby one rzekomo być wykorzystane w tym celu.

Raport, który opublikowany został przez The Economic Times jest sprzeczny z grudniowymi raportami ubiegłego roku. Inne komitety rządowe sugerowały wtedy, że kryptowaluty powinny zostać zalegalizowane w kraju i nie ma powszechnej zgody na uznanie ich za nielegalne.

W lutym tego roku oddział kierowany przez sekretarza ds. gospodarczych opublikował raport, w którym wyraził obawy wpływu kryptowalut na lokalną walutę fiducjarną w przypadku, gdyby wszystkie płatności zaczęły być przyjmowane w walutach cyfrowych.

W Polsce sytuacja związana z kryptowalutami jest na razie względnie klarowna i nie są one zakazane. Więcej informacji na temat tego jak się z nich rozliczać możesz przeczytać w tym artykule.

Zmiany w kursie bitcoina można śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz inne kryptowaluty możesz nabyć w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

 

Powiązane

Kurs bitcoina kontynuuje wzrosty, litecoin mocno do góry

Czy największa giełda bitcoin BitFinex ma problemy z płynnością finansową?

» więcej artykułów