theme switch

Kryptowaluta Dash - kupno oraz instalacja portfela.

W tym poradniku przedstawimy Wam jak nabyć kryptowalutę Dash za pomocą naszego kantoru, a następnie przetransferować na bezpieczny, oficjalny portfel.

Zanim zakupimy naszą kryptowalutę, warto mieć stworzony adres na który zlecimy jej wpłatę, potrzebny nam będzie więc do tego portfel. Pobieramy go z oficjalnej strony producenta www.dash.org/downloads/

Następnie wybieramy wersję, która nas interesuje.Wersja Dash core jest to pełna wersja, która zawiera możliwość wysyłania prywatnych i natychmiastowych transakcji, natomiast wersja electrum służy do wykonywania podstawowych transakcji i transferu środków oraz bezpiecznego przechowywania ich. Jako że wersja Core pobiera aż 11 gigabajtów danych ze względu na fakt, że musi zostać pobrany pełny łańcuch bloków od początku istnienia kryptowaluty skupimy się na wersji electrum. Jest to tak zwany lekki portfel (ang. light wallet).

Po pobraniu, uruchamiamy plik i przeklikujemy proces instalatora.

Gdy proces ten zakończy się sukcesem odpalamy aplikację i możemy zabierać się za tworzenie portfela. W pierwszej części wybieramy automatyczne łączenie się z siecią i klikamy "dalej".

Następnie wybieramy standardową formę portfela i przechodzimy dalej.

Kolejnym krokiem jest wybranie opcji "create new seed" a następnie odpowiednie zabezpieczenie hasła mnemonicznego które pojawi się na ekranie. Składa się ono z 12 losowych słów, które w razie zgubienia klucza prywatnego będą jedynym sposobem na odzyskanie dostępu do konta. Po przejściu dalej zostaniemy poproszeni o przepisanie tego klucza, aby była pewność że je zapisaliśmy.

Po przejściu dalej będziemy mieli możliwość ustalenia hasła do portfela i zaszyfrowania pliku z danymi na jego temat.

Po wejściu zakładkę “odbierz” na naszym portfelu wyświetli nam się adres publiczny oraz kod QR z zakodowanym adresem, który służy do przesyłania Dasha na ten portfel.

 

Zakładka wyślij wyświetla nam okno do przesyłania naszych dashów na inne portfele. 

W rubryce odbiorca wpisujemy adres, na który chcemy przesłać Dasha. 

W rubryce opis, możemy dodać dowolny komentarz, który zobaczy odbiorca.

Kwota jest to ilość dash jaką chcemy przesłać w wykonywanej transakcji.

W ostatniej części wybieramy prowizje jaką chcemy zapłacić za wykonanie transakcji (przy minimalnej transakcja przejdzie w około 25 blokach, a przy maksymalnej w najbliższym bloku). Prowizja determinuje to, w jakim czasie wykonana transakcja dojdzie do odbiorcy. 

Po kliknięciu wyślij potwierdzamy hasłem wykonanie transakcji i określona ilość środków opuszcza konto, co będzie widoczne w zakładce historia.

Jeśli mamy odbiorców, do których regularnie przesyłamy środki, to klikając w okienko widok możemy dodać zakładkę z kontaktami. Umożliwi to dodawanie określonych adresów portfelu dash do książki adresowej, co w przyszłości usprawni wykonywanie transakcji.

Jak odzyskać istniejący już portfel? 

Proces ten przebiega bardzo podobnie jak w przypadku tworzenia nowego portfela z jedną małą różnicą  – musimy wiedzieć, jakie ziarno miał nasz poprzedni portfel.

Jeśli je posiadamy w zakładce plik klikamy okienko–> Nowy/Przywróć 

Następnie wybieramy nazwę dla naszego portfela (jak podczas tworzenia nowego) i klikamy dalej. Kolejnym krokiem będzie wybranie jaki typ portfela chcemy posiadać (tak samo, jak podczas tworzenia nowego) i przechodzimy dalej. Na tym etapie wybieramy opcję mam już ziarno, przechodzimy do kolejnej części i wpisujemy je w następnym okienku. ostatnim etapie zostaniemy poproszeni o ustalenie nowego hasła analogicznie jak miało to miejsce podczas tworzenia nowego portfela i jeśli nasze ziarno (hasło mnemoniczne) przepisane zostało prawidłowo odzyskamy dostęp do naszych środków.

Jak zakupić kryptowalutę Dash?

Możesz to zrobić za pomocą naszego kantoru, klikając w odpowiednią zakładkę lub tutaj. Po założeniu portfela w zakładce odbierz wyświetla się adres publiczny Twojego portfela i jest to adres który wpisujemy w  okienko "adres DASH do wypłaty" podczas zakupu kryptowaluty. Następnie uzupełniamy resztę formularza, wybieramy sposób płatności i kryptowaluta pojawi się portfelu tak szybko jak to będzie możliwe.

Jeśli chcesz dowiedzieć sie więcej na temat kryptowaluty Dash to zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat.

Jeśli chcesz wpłacić Dasha bezpośrednio na giełdę, a jeszcze nie wiesz jak to zrobić to zapraszamy do lektury tego poradnika.

Powiązane

Tesla kupuje bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów!

Atak hakerski - deweloper bitcoina stracił 200 bitcoinów

» więcej artykułów