theme switch

Kryptowaluty wchodzą do mainstreamu - znamy szczegóły na temat waluty cyfrowej facebooka.

Facebook w końcu ujawnił szczegóły na temat swojej kryptowaluty - Libra. Pozwoli ona na przesyłanie środków i kupowanie dóbr materialnych przy praktycznie zerowych kosztach transakcyjnych. Będzie możliwe wykorzystanie jej w messengerze, lokalnych punktach wymiany, wydawanie w aplikacjach i wielu innych miejscach. Dzisiaj opublikowana została biała księga (ang. whitepaper), a publiczna premiera projektu ujrzy światło dzienne w pierwszej połowie 2020 roku. Będzie to stablecoin o kursie w stosunku 1:1 do dolara. Więcej na temat stabilnych kryptowalut możesz przeczytać w tym artykule.

Facebook nie będzie kontrolował całości projektu

Firma otrzyma jeden głos w zarządzaniu projektem, podobnie jak inni założyciele stowarzyszenia tacy jak Visa, Uber, Paypal czy Andreessen Horowitz. Aby stać się członkiem stowarzyszenia należy zainwestować w projekt Libra co najmniej 10 milinów dolarów. Platforma deweloperska będzie wykorzystywała swój własny język programowania zwany Move. Firmy będą mogły się rejestrować, aby akceptować płatności w tej kryptowalucie za co prawdopodobnie otrzymają dodatkowe profity i nagrody.

Spółka pomocnicza - Calibra

Utworzona zostanie również spółka pomocnicza, której zadaniem będzie kryptograficzna obsługa transakcji oraz ochrona prywatności użytkowników. Płatności będą odseparowane od danych na facebooku, przez co nie będzie możliwe użycie ich do kierowania reklam. Prawdziwa tożsamość nie zostanie powiązana z wykonywanymi transakcjami. Stowarzyszenie będzie zarabiać na odsetkach od gotówki, w której znajdują się pieniądze przechowywane w rezerwie. Będzie miało to na celu utrzymanie stabilnej wartości libry.

Wypowiedzi sławnych osób ze świata kryptowalut na temat projektu

Właściciel giełdy binance - Changpeng Zhao wypowiada się sarkastycznie na temat weryfikacji osób na potrzeby korzystania z monety libra.

CEO kryptowaluty Tron (TRX) twierdzi, że projekt libra wywoła ogromny efekt FOMO (ang. fear of missing out) czego skutkiem będzie kolejny duży rynek byków. Wiąże się on z gwałtownymi wzrostami cen walut cyfrowych.

Entuzjasta kryptowalut - Bob Loukas uważa natomiast, że dzięki librze miliony osób dowie się o kryptowalutach i jest to jedna z największych reklam jaka mogła się im przytrafić. Bez znaczenia będzie to, jak jakościowo wypadnie projekt.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powiązane

KantorBitcoin.pl umożliwił kupno i sprzedaż Monero

Kurs bitcoina kontynuuje wzrosty, litecoin mocno do góry

» więcej artykułów