theme switch

Kurs bitcoina poniżej 7 tys. dolarów - czy jest szansa na wzrosty?

Analizując kurs bitcoina od początku 2019 roku możemy zauważyć, że ma on tendencję wzrostową. Jego cena odbiła od samego "dna" wykresu na poziomie około 3200 dolarów i od tego czasu pnie się do góry. Tegoroczne ATH na poziomie 13 tys. dolarów osiągnięte zostało pod koniec czerwca. Gdybyśmy czytali wykres od tej chwili, to można by uznać, że kurs bitcoina wcale nie rośnie, a tylko spada. Większość osób posiadających kryptowaluty często analizuje trend od punktu wejścia lub uśrednionej ceny kupna, w zależności od wygenerowanego zysku lub strat. Ciężko jednoznacznie powiedzieć, jaki sposób analizy jest "najlepszy", ponieważ każdy robi to według własnego punktu widzenia.

Analiza kursu bitcoina w parze do dolara USD/BTC.

Jak widzimy na bieżącym wykresie kursu bitcoina w parze do dolara, od wyjścia z ostatniej formacji "odwróconej głowy" notuje on spadki. Aktualnie przebita została linia wsparcia w okolicach 7 tys. dolarów (26 tys. PLN) i ciągle maleje. Kolejna linia wsparcia, przy której może nastąpić odbicie znajduje się w okolicy 6500-6600 dolarów (24,8 tys. PLN). Jeśli i ona zostanie przebita to możemy spaść nawet do poziomów 5,5-6 tys. dolarów (21,0-22,9 tys. PLN). Najbliższym przewidzianym wydarzeniem, które może znacznie wpłynąć na kurs bitcoina jest jego halving, który odbędzie się za około pół roku. Wydarzenie to nie miało jeszcze wpływu na cenę, ponieważ jest ona na takim samym poziomie jak pół roku temu. Wtedy jeszcze z pewnością nikt nie wchodził w bitcoina pod kątem halvingu, więc jak łatwo zauważyć - nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Kurs bitcoina w parze do dolara USD/BTC w 6-godzinnym interwale czasowym.

Index nastrojów rynkowych.

Jak aktualnie widać, w dniu 16 grudnia wskaźnik ten skierowany jest mocno w lewo. Oznacza to, że ostatnie spadki spowodowały jeszcze większe zwątpienie na rynku i panuje ekstremalny strach. Takie nastroje odstraszają nowych inwestorów i osoby, które wcześniej planowały zakup tego aktywa, ponieważ boją się inwestować środki w coś, co w ostatnim czasie mocno traci na wartości. Ci, którzy już posiadają to aktywo albo sprzedają swoje środki  by chronić się przed dalszymi stratami, albo trzymają w nadziei na odbicie się kursu. Z pewnością najmniejszą grupę aktualnie stanowią ludzie, którzy patrzą na obecne spadki jak na okazję inwestycyjną czy też możliwość uśrednienia ceny zakupu.

Latest Crypto Fear & Greed Index

Wskaźnik RSI.

Wskaźnik RSI (ang. relative strength index) jest to oscylator, który określa aktualną siłę trendu. Aktualnie jego wartość wynosi około 14 (na 6-godzinnym interwale czasowym), co jest bardzo niską wartością. Małe wartości tego wskaźnika mogą sugerować, osłabienie aktualnego trendu, ale też daje duże pole do wzrostu jego wartości. Wiązałoby się to ze wzrostem siły trendu - co potencjalnie tworzy pole do wzrostów kursu bitcoina.

Wskaźnik RSI.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Kurs bitcoina - jak go przewidzieć i co na niego wpływa?

Śmiał się z bitcoina, teraz kupuje za setki milionów dolarów. O kim mowa?

» więcej artykułów