theme switch

Kurs bitcoina przebił 7 tys. dolarów, do halvingu zostały trzy tygodnie.

Po kilku burzliwych tygodniach na rynkach finansowych, w tym również na rynku kryptowalut, sytuacja powoli się stabilizuje. Kurs bitcoina odbił po ostatnim historycznie dużym spadku. Doszedł on do poziomu 7 tys. dolarów (ok. 29 tys. PLN) i kontynuuje dalsze wzrosty. Jednym z decydujących czynników, który ciągnie cenę bitcoina do góry jest z pewnością zbliżający się halving. Odbędzie się on około 12 maja i spowoduje, że liczba wydobywanych z każdym blokiem bitcoinów spadnie o połowę. Po halvingu inflacja bitcoina spadnie i będzie mniejsza od tej, jaką aktualnie posiada złoto! Więcej na temat tego wydarzenia możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule. Po halvingu można spodziewać się lekkiego odreagowania kursu i spadków ze względu na osoby grające pod wydarzenie, jednak w dłuższej perspektywie czasowej będzie to działać na korzyść dla posiadaczy bitcoina.

Kurs bitcoina w parze do dolara BTC/USD.

Rekordowo wysokie wolumeny.

Wzmożone zainteresowanie kryptowalutami w ostatnim czasie dobrze odzwierciedla ich wolumen. Jest to wartość, która pokazuje na jaką sumaryczną kwotę w określonym interwale czasowym zostały wykonane transakcje. Od początku 2020 roku wolumen osiąga rekordowe, niespotykane dotychczas poziomy. Są one wyższe niż podczas ostatniej hossy w 2017 roku, a 13 marca ustanowiony został nowy  rekord. Sumaryczny wolumen wszystkich transakcji wykonanych za pomocą kryptowalut przekroczył 265 miliardów dolarów.

Wolumen bitcoina na sześciogodzinnym interwale czasowym.

Indeksy nastrojów rynkowych.

Mimo wzrostów jakie mogliśmy zaobserwować w ostatnim czasie to nastroje rynkowe nie uległy zmianie. Ze względu na słabą sytuację na rynkach finansowych, spowodowaną między innymi zbliżającą się recesją, której punktem zapalnym jest pandemia koronawirusa, ludzie nadal boją się o swoje środki i wstrzymują od inwestycji. Miliony ludzi na całym świecie traci pracę, a spora część przedsiębiorstw wstrzymała swoje funkcjonowanie i chyli się ku upadkowi. Liczba zachorowań na koronawirusa nie zmniejsza się w zadowalającym dla władz tempie. Ciężko więc w najbliższym czasie spodziewać się poprawy w sektorach gospodarczych, które najbardziej ucierpiały na pandemii.

Latest Crypto Fear & Greed Index

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

 

Powiązane

Czym są instrumenty pochodne? - Kryzys finansowy w latach 2007-2009.

Biała księga bitcoina obchodzi dwunastą rocznicę publikacji.

» więcej artykułów