theme switch

Kurs bitcoina odbija od 50 tys. dolarów. Czy po kokrecie czekają nas dalsze wzrosty?

Ostatnie tygodnie dla inwestorów kryptowalutowych były dość owocne. Na rynek powróciło wiele osób, które wcześniej wstrzymywały się od inwestycji ze względu na spore spadki, a wśród już obecnych pojawiło się dużo entuzjazmu. Kurs bitcoina przebił barierę 50 tys. dolarów, a następnie lekko skorygował i konsoliduje w okolicach 47-49 tys. dolarów.

Wykres bitcoina w parze do dolara (BTC/USDT) na jednodniowym interwale czasowym.

Jedną z ważniejszych informacji, które pojawiły się w ostatnim czasie jest wiadomość od CEO firmy Microstrategy - Michaela Sailora, informująca nas o tym, że firma zakupiła kolejną porcję bitcoinów. Tym razem do puli dorzucili 3,9 tys. bitcoinów zakupione w cenie 45 tys. dolarów za sztukę.

W sumie nabyli już oni ponad 108 tys. bitcoinów za kwotę 2,9 miliarda dolarów, co daje  średnią cenę zakupu około 26,7 tys. dolara za sztukę. W ostatnim casie pojawiało się również wiele negatywnych informacji, które związane były ze zmianami podatkowymi dotyczącymi rozliczania się z kryptowalut w USA. Wprowadzono poprawki, które dodatkowo utrudniły rozliczanie się osobom, które są deweloperami w sieciach blockchain i nazdozrują staking, a także zysk uzyskany w ramach tego procesu podlega dodatkowemu opodatkowaniu.

Wskaźnik RSI dla bitcoina

Wartość tego wskażnika wynosi aktualnie około 56 punktów. Gdy jego wartość zbliża się do około 80 punktów, oznacza to, że rynek jest tymczasowo nadmiernie wykupiony, co może sugerować, że w najbliższym czasie może dojść do korekty. Jeszcze kilka tygnodni temu wartość ta zbliżała się do 20 punktów, co było mocnym sygnałem do zakupu. Jak się okazało sygnał ten był dość dobry, ponieważ cena bitcoina wynosiła wtedy około 29 tys. dolarów i był to największy dołek jaki zaliczył on podczas trwającej hossy.

Wykres RSI dla bitcoina (ang. relative strength index) na dobowym interwale czasowym.

Fear greed index

Aktualnie na rynku panuje spory optymizm. Do inwestycji wraca wielu inwestorów, z których większość wyprzedała się podczas ostatnich spadków. Przez ostatnie miesiące zrealizowana została rekordowa strata przez osoby, które podjęły się inwestycji w kryptowaluty. Większość początkujących osób nie przetrzymało tylu spadkowych miesięcy, a część z nich przy obecnym optymiźmie powraca na rynek, aby odrobić zrealizowane wcześniej straty.

Latest Crypto Fear & Greed Index

 

Powiązane

Paraboliczne wzrosty kursu bitcoina - cena przebiła 100 tys. złotych!

Tokeny ERC-20, czym są i jak powstają?

» więcej artykułów