theme switch

Kurs bitcoina poniżej 9600 dolarów, jakie losy czekają go dalej?

Jak mogliśmy zauważyć w ostatnich dniach cena bitcoina zaliczyła gwałtowny spadek na poziomie prawie 900 dolarów w przeciągu kilku godzin. Pokonany został opór na poziomie 10 tys. dolarów i aktualnie jego cena wynosi około 9500$ (ok. 36 tys. PLN). W ostatnim czasie nie zauważyliśmy żadnych kluczowych wydarzeń, które mogły spowodować tak szybki spadek.

Kurs bitcoina w parze do dolara na godzinnym interwale czasowym (USD/BTC).

Jest to prawdopodobnie wynik manipulacji cenowych i nietypowych fluktuacji kursu bitcoina, które miały za zadanie zamknięcie pozycji długich u osób, które wykorzystywały dźwignię finansową. Jeśli jeszcze nie wiesz w jakie metody są wykorzystywane do manipulacji ceny bitcoina, możesz przeczytać o tym w naszym wcześniejszym artykule. Mechanizm ten jest wykorzystywany również w drugą stronę, jeśli zauważamy nagłe skoki cenowe bitcoina w bardzo krótkim okresie czasowym to z dużym prawdopodobieństwem możemy przypuszczać, że nie są to "naturalne" wzrosty. Tylko na platformie bitmex upłynnione zostały pozycje o łącznej wartości 89 milionów dolarów.

Wskaźnik RSI (ang. relative strength index), który określa aktualną siłę trendu utrzymuje dość niski poziom. Świadczy to o wyhamowaniu siły wzrostów, ale utrzymanie się go na poziomie większym od 30 wskazuje na utrzymanie się trendu wzrostowego. Możliwe jest też przejście w ponowną fazę akumulacji, w której cena będzie oscylować w przedziale 9-10 tys. dolarów przez dłuższy okres czasu. Wzrost dominacji bitcoina aktualnie lekko wyhamował i utrzymuje się na poziomie ok. 64%.

Wskaźnik RSI (ang. relative strength index) w dziennym interwale czasowym.

 

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Większa ilość bitcoinów jest tokenizowana na ethereum, niż wydobywana przez górników.

Metaverse - jakie przeszkody kreuje branża wirtualnej rzeczywistości?

» więcej artykułów