theme switch

Dlaczego architektura Monero jest lepsza od Bitcoina? - wywiad z ArcticMine

ArcticMine, czyli Francisco Cabanas, to core-developer (oficjalny członek zespołu rozwijającego projekt) Monero, który zajmuje się w projekcie głównie kwestiami związanymi ze skalowalnością monero. Sam ArcticMine, jest fizykiem i matematykiem, ale od lat 70-tych ubiegłego wieku zajmuje się również programowaniem.

W wywiadzie, który powyżej załączamy, w bardzo przystępny sposób opowiada o zaletach jakie Monero posiada w kwestii skalowalności nad Bitcoin, a także samych ograniczeniach zarówno Bitcoina i kryptowalut z niego się wywodzących (Litecoin, Bitcoin Cash), a także o tym dlaczego SegWit może nie rozwiązać tych problemów. ArcticMine opowiada także jakie zmiany wprowadziło Monero względem oryginalnego protokołu cryptonight, na którym bazuje, i który jest zaimplementowany w ByteCoin, z którego projekt XMR dziedziczy.

Z tego ciekawego wywiadu dowiemy się także w jaki sposób ArcticMine dołączyć do core-team Monero i jak wygląda praca w samym projekcie. Bardzo gorąco polecamy!

A jeśli jeden z głównych członków zespołu zachęci Was do inwestycji w XMR, pamiętajcie, że  monero możecie kupić w kantorbitcoin.pl!

Wywiad jest w języku angielskim.

Powiązane

Dlaczego górnicy masowo wyprzedają wszystkie wydobywane bitcoiny?

Podatek od kryptowalut 2019 – co zmienią nowe przepisy?

» więcej artykułów